• WALENTYNKI W SP2

• „Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku, a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny”

14 luty przypada podczas ferii zimowych, zorganizowaliśmy go 6 lutego.  Upłynął on w atmosferze miłości i przyjaźni.

Szkoła mieniła się kolorami czerwieni. Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową dla klas I-VIII. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe. Następnie lider samorządu wraz z uczennicami z klasy VIIa (Anią, Olą, Amelią, Agatą) oraz z klasy 5b (Julią, Antosią, Kingą oraz Ewą) odpowiednio posegregowali pocztę i rozdali wszystkim adresatom. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców. Pamiętajmy o tym , że miłe słowa poprawiają humor i zawsze wywołują uśmiech na twarzach.

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku

• JAK TECHNOLOGIA KOMPUTEROWA UROZMAICIŁA NASZE ZAJĘCIA SZKOLNE?

• Z okazji miesiąca Miesiąca Bezpiecznego Internetu uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem technologii komputerowej.
            Klasa 4b na lekcji języka polskiego porządkowała wydarzenia przedstawione w balladzie ,,Pani Twardowska” oraz brała udział w teście stworzonym przy pomocy aplikacji wordwall.

Z kolei na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 4b tworzyli własne awatary i prezentowali swoje zalety.
            Klasa 7a rozwiązywała quiz do lektury ,,Latarnik”, korzystając na lekcji języka polskiego z własnego telefonu komórkowego. Quiz został przygotowany na platformie quizizz.
            Klasa 6a zredagowała  wywiady z bohaterami lektur szkolnych, które zapisała w dokumencie tekstowym, wykorzystując umiejętności edytorskie.
            Podczas lekcji języka polskiego uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie w internecie, prawach autorskich oraz korzystaniu z sieci podczas odrabiania prac pisemnych.
            Podczas zajęć rozwijaliśmy kompetencje informatyczne, na które  składa się dobra znajomość i umiejętność korzystania z tzw. technologii społeczeństwa informacyjnego  w różnych sytuacjach: w szkole, w czasie wolnym, a także  jako narzędzia komunikacji.
            Wskazaliśmy różnice pomiędzy światem rzeczywistym i wirtualnym,  dostrzegliśmy potencjał technologii jako wsparcia w nauce i rozwijaniu swoich umiejętności.
            Przygotowywaliśmy się   do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych wyborów w trakcie korzystania z zasobów dostępnych w internecie.

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• WYSTAWA PRAC WYKONANYCH W RAMACH TECHNIKI

• Zapraszam serdecznie do obejrzenia prac wytwórczych uczniów klas czwartych wykonanych w ramach lekcji techniki. Wystawa znajduje się w holu na I piętrze (plakaty) oraz w bibliotece szkolnej (albumy).

Zgodnie z podstawą programową techniki uczniowie wyszukiwali informacje na temat nowoczesnych dziedzin techniki, ciekawostek i wynalazków technicznych. W tym przypadku była to historia roweru.

Prace są piękne, wykonane starannie, oryginalne i przedstawione w ciekawy sposób.

Monika Kubica

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• JESTEM OKULARNIKIEM/ OKULARNICĄ I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO

• 16 marca 2023 roku  w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębnie po raz kolejny weźmiemy udział w aktywnościach  z okazji Dnia Okularnika/ Okularnicy. Nasza szkolna akcja ma na celu wspieranie wszystkich, którzy noszą okulary, ale także otworzenie oczu na problemy nasze, osobiste oraz bliskich z otoczenia.

Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w następujących aktywnościach:
            1. Konkurs poetycki na poważnie i z przymrużeniem oka
            Drodzy uczniowie! Czy zdarzyło się Wam, tak jak PANU HILAREMU szukać okularów? A może trudno Wam zaakceptować fakt, że okulary są Waszym atrybutem? Napiszcie wiersz o swoich rozterkach, w którym wyrazicie własne emocje.
            2. Selfie
            Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele! Zapraszam Was do zabawy z telefonem komórkowym. Wykonajcie selfie, na którym jesteście użytkownikami okularów - tych prawdziwych, korygujących wadę wzroku, jak i wykonanych własnoręcznie na potrzeby szkolnej akcji. Przedstawcie na fotografii samych siebie. Z nadesłanych zdjęć zaprojektujemy chmury zdjęciowe, które z pewnością pomogą zaakceptować nielubiane okulary na naszym nosie. Zadanie możecie wykonać indywidualnie lub w grupach.
            Więcej informacji  znajdziecie na zdjęciach oraz pod poniższym linkiem.

Zapraszam.