• ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W AKCJI

• Już po raz szósty Fundacja Ignatianum z Krakowa zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Kredkobranie". Celem akcji jest pomoc polskim dzieciom mieszkającym na Kresach. Tegorocznej akcji towarzyszy hasło "Zamieńmy marzenia na pejzaże". Zbiórka przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych trwać będzie do końca września.

Akcja KREDKOBRANIE jest zbiórką publiczną zarejestrowaną przez MSWiA pod numerem 2019/3386/OR.

Główny organizator akcji Fundacja Ignatianum z Krakowa prosi o pomoc w zbiórce materiałów przedstawionych poniżej.

Kredki
            Pędzle.

Koordynator szkolny akcji: Monika Kubica

• OBCHODY 84 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

• 1 września to data bardzo ważna dla narodu polskiego. 84 lata temu, niemiecki pancernik Schleswig-Holstein zaatakował polską placówkę na Westerplatte. Wydarzenie to uznawane jest za symboliczny początek II wojny światowej.

Tego dnia mieszkańcy Dębna, jak co roku, wzięli udział w obchodach upamiętniających to wydarzenie. W kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie pod pomnikiem Orła Białego złożono kwiaty.

Uczniowie SP2 także wzięli udział w tej uroczystości, godnie reprezentując szkołę.