Dnia 4 listopada 2021r. odbyła się olimpiada matematyczna Olimpus. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas 4-8. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 zadań. Test zawierał zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń mógł spróbować swoich sił. Teraz czekamy na wyniki.
OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Dnia 5 listopada w klasie 4a było wesoło i gwarnie. Wsród uczniów pojawili się bohaterowie bajek: człowiek-pająk Spiderman, uroczy robot Wally, piękna indianka Pocahontas, śliczne księżniczki, odważni rycerze, urocza czarownica.
Podczas zabaw dzieci rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.
OŚ CZASU NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO
Oś czasu na lekcji języka polskiego to ciekawy i skuteczny sposób realizacji podstawy programowej. Uczniowie poszukują informacji w różnych źródłach, selekcjonują je i porządkują chronologiczne. Warto podkreślić, że osie czasu sprzyjają umiejętności skupienia się na szczegółach.
11Podczas tworzenia osi czasu uczniowie korzystają z różnorodnych źródeł– sięgają do internetu, biblioteki, encyklopedii. Osie czasu są materiałem wizualnym, dzięki temu uczniowie łatwiej zapamiętują zamieszczone na nich wydarzenia. Zatem metoda jest atrakcyjna dla wzrokowców, którzy chętniej uczą się z wykorzystaniem obrazów, fotografii i grafik. Uczniowie klasy 5a przy pomocy ruletki losowali twórcę, którego zaprezentowali na osi czasu. Szczegółowy opis i aktywna ruletka znajduje się pod poniższym linkiem.
https://skokiporozum.blogspot.com/2021/10/blog-post.html
Zapraszam do obejrzenia prac uczniowskich.
Wioletta Rafałowicz
REKLAMUJEMY CZYTANIE KSIĄŻEK, ZNAJOMOŚĆ ZASAD ORTOGRAFICZNYCH I ZWIEDZANIE NASZEGO KRAJU
Reklama jest wszechobecna - to fakt. Dlatego warto dostrzec w niej wiele możliwości. Proponując uczniom opracowanie haseł reklamowych, zachęciłam ich do twórczej pracy i wskazałam przesłanie tworzonych reklam:
- promocja czytania książek,
- znajomość zasad ortograficznych,
- poznawanie naszej ojczyzny.
Prace uczniów sugerują, że reklama może przyczyniać się do poprawy życia społeczeństwa, na przykład podnosząc na duchu, inspirując do działania, motywując do wyznaczania nowych celów, działania dla dobra własnego i innych. Utworzone przez nas reklamy należy postrzegać jako inspirujące do zachowania, które przynosi pożytek jednostkom, jak i całemu społeczeństwu. Po pierwsze zachęcają do zmiany upodobań, ukazują wyższość danej formy spędzania czasu, wywołują pragnienie posiadania i czytania książek, zapewniają, że należy znać zasady ortograficzne.
Pamiętajmy! Teksty reklamowe kształtują zachowania, sposób myślenia, system wartości, a także język.
Wioletta Rafałowicz
Archiwum Aktualności