• KLASA 5B BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE GODZINA WYCHOWAWCZA ZE ZDROWIEM PSYCHICZNYM

• "Godzina wychowawcza ze zdrowiem psychicznym" to nowatorski program realizowany przez Stowarzyszenie Mentalnie Równi. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie. Dzięki udziałowi w programie uczniowie będą mieli okazję do głębszego zrozumienia zaburzeń zdrowia psychicznego oraz zdobycia praktycznych narzędzi do wsparcia siebie i innych w trudnych momentach życia. Dyskusje, warsztaty i interaktywne zajęcia pomogą uczestnikom lepiej rozumieć własne emocje, myśli oraz zachowania. W ramach programu zostaną podjęte tematy dotyczące zaburzeń odżywiania, cyberprzemocy oraz zagrożeń wynikających z uzależnień. Razem będziemy poszukiwali strategii radzenia sobie w środowisku pełnym presji oraz wyzwań.

• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ NA MOBILNYM BOISKU

• 25 września 2023r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie uczestniczyliśmy w Turnieju Piłki Nożnej na Mobilnym Boisku. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Kula, ⚽️Dawid Jenda, ⚽️Stanisław Olszak, ⚽️Kornel Korolczuk, ⚽️Gabriel Białas, ⚽️Nikodem Dziechciarz i ⚽️Alexander Urbanowski.

⚽️Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną, a ideą - krzewienie sportowej rywalizacji w duchu zasad „fair play”.
            Gratulujemy naszym chłopakom 🏆🥅⚽️

• ŚWIAT JEST PIĘKNY

• Dzień Krajobrazu to idealna okazja na poznanie naszego otoczenia. Często na co dzień nie zwracamy uwagi na krajobraz wokół nas, na zieleń, na parki, na deptaki, na pola i inne elementy z naszego otoczenia. Warto w wolnej chwili wraz z bliskimi pójść na spacer i dostrzec piękno przestrzeni wokół nas. Z okazji Dnia Krajobrazu zapraszam uczniów klas IV-VIII do uczestnictwa w konkursie ,,Świat jest piękny”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie fotografii pięknego krajobrazu, a następnie opisanie jej w najpiękniejszy sposób.
            Pracę wraz ze zdjęciem należy dostarczyć do 15 października 2023 roku do pani Wioletty Rafałowicz.
            Zapraszam!

• DWÓJKA SPRZĄTA ŚWIAT - KLASY 4-8

• „Sprzątanie Świata Łączy Ludzi”- oto hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata, dlatego wszyscy, którym leży na sercu dobro naszej przyrody i całej planety, wspólnie podjęli trud przywracania porządku w naszej okolicy. Uczniowie starszych klas VI-VIII zebrali się 19 września i po skończonych zajęciach wyruszyli z opiekunami na wyznaczony teren akcji.

Kolejny rok i kolejny rekord frekwencji! Szkoda tylko, że i tym razem górowały odpady szklane i plastikowe rzucane bezmyślnie przez mieszkańców. Znaleziska w lesie dotyczyły również używanej odzieży, sprzętów RTV czy opon samochodowych. Uczestnicy akcji z wielkim zaangażowaniem usuwali i segregowali śmieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, uczniom i opiekunom - Panu Mirosławowi Gładyszowi i Panu Damianowi Podstawczukowi, dzięki którym możemy pobijać rekordy uczestnictwa!

Do zobaczenia w kolejnych akcjach prośrodowiskowych!

Iwona Olobry, Dorota Podbereska