• Z GLINY I Z BIBUŁY

• Warsztaty artystyczne w ramach projektu o pszczołach? Dlaczego nie? Uczniowie klasy 5a realizując projekt edukacyjny pt. „Czy może istnieć świat bez pszczół?” wzięli udział w warsztatach garncarskich i bibułkarskich w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

Tematem przewodnim była oczywiście pszczoła i wszystko co z nią związane. Dzieci poznały technikę pracy z gliną i z bibułą oraz wykazały się dużą kreatywnością tworząc swoje dzieła. Uczestnicy warsztatów najpierw lepili z gliny kształty swoich prac, następnie były one wypalane, potem szkliwione i znowu wypalane. Pracując z bibułą bardzo ważnym było, aby zachować kolejność wykonywanych czynności. Po zakończeniu warsztatów prace uczniów zostały zaprezentowane w bibliotece szkolnej na wystawie pt. „Pszczoła w sztuce”.

• WARSZTATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Realizując projekt edukacyjny Pomorze Zachodnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach z języka angielskiego.

Uczestnicy projektu rozwijali swoje kompetencje językowe we wszystkich niezbędnych obszarach czyli słuchanie i czynie ze zrozumieniem, słownictwo, gramatyka tj. środki językowe, reagowanie językowe i pisanie. Różnorodne formy pracy np. prezentacje, karty pracy, gry, zabawy, plakaty i scenki pozwoliły każdemu uczestnikowi znaleźć coś dla siebie i podnieść poziom znajomości języka.

Danuta Fossa

• ŻYJMY ZDROWO I KOLOROWO!

• Wpisując się w założenia akcji edukacyjnej w ramach Dnia ze Zdrową Żywnością klasa 5a postanowiła przygotować takież przekąski. Uczniowie przynieśli odpowiednie produkty i na godzinie wychowawczej sala lekcyjna zamieniła w bistro ze zdrowymi przekąskami.

Dzieci samodzielnie przygotowywały kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne oraz inne zdrowe smakołyki. Myślę, że taka forma edukacji bardzo przypadła uczniom do gustu.

• KLASA 4A POZNAJE TAJNIKI MEDIACJI RÓWIEŚNICZEJ

• Uczniowie z klasy 4a wzięli udział w spotkaniu online dotyczącym mediacji rówieśniczej. Spotkanie to odbyło się w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. na 5 godzinie lekcyjnej za pośrednictwem platformy Teams. Podczas spotkania, które poprowadziła pani Aleksandra Trusewicz uczniowie dowiedzieli się na czym polega mediacja rówieśnicza, jak ją należy przeprowadzić i kto może zostać mediatorem.

Projekt "Mediacja rówieśnicza w gminie Dębno" jest realizowane przez Stowarzyszenie Pactum z siedzibą w Dębnie. Polega on na upowszechnianiu idei mediacji rówieśniczej, zwłaszcza po  trudnym czasie pandemii oraz izolacji. Nasza szkoła wyraziła chęć uczestnictwa w tym projekcie.

Monika Kubica