• IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

• W maju nasi uczniowie rywalizowali w rozgrywkach piłki nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła odniosła duży sukces plasując się na miejscach 7-8 w województwie.

Skład drużyny:
            1. Stanisławczyk Piotr
            2. Jędrzejewski Cyprian
            3. Słowiński Igor
            4. Maciejewski Jan
            5. Krawczuk Jan
            6. Grzywacz Patryk
            7. Dziechciarz Kornel

Trener B. Psiuk

• MISTRZOSTWA SZKOLNE O TYTUŁ SUPERFARMERA ROZSTRZYGNIĘTE!

• To już kolejna edycja konkursu, podczas którego uczniowie grają o tytuł Superfarmera.
            W naszej szkole działa od kilku lat Klub Gier Planszowych, którego uczestnicy grają w tradycyjne gry planszowe. Główny nacisk kładziemy jednak na grę Superfarmer.

To gra edukacyjna, która ma fascynującą historię. Powstała w 1943 roku podczas II wojny światowej w okupowanej Warszawie. Wówczas nosiła nazwę Hodowla zwierzątek. Twórcą był wybitny polski matematyk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Gra polega na liczeniu i wymianie zwierzaków w swoim stadzie. To gra, która uczy sztuki przewidywania oraz podstaw ekonomii.
            SUPERFARMEREM zostaje gracz, w którego stadzie najszybciej znajdzie się przynajmniej po jednym zwierzątku: koniu, krowie, świni, owcy i króliku.
            Do dzisiejszego konkursu zgłosiło się 13 uczniów. Byli to:
            Karol Stefanowicz - klasa 7a
            Maciej Sawulak - klasa 4b
            Ewa Bobik - klasa 4b
            Maja Cząstka - klasa 4b
            Hanna Dżon - klasa 4b
            Kinga Wawruszczak - klasa 4b
            Marcelina Kopka - klasa 4b
            Tymoteusz Klamecki - klasa 4b
            Wiktor Mielimączka - klasa 4b
            Julia Lewandowska - klasa 4b
            Szymon Stefanowicz - klasa 3c
            Mateusz Cygan - klasa 3c
            Michał Stefanowicz - klasa 2a.
            Rozgrywki przebiegały w dwóch etapach. Podczas pierwszego etapu uczniowie grali w czterech drużynach, by po 30 minutach wyłonić z każdej drużyny najlepszego gracza. Gracz ten otrzymał koronę, a następnie grał w wielkim finale, walcząc o tytuł Superfarmera szkoły.
            Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki dzisiejszych rozgrywek!
            Tytuł Szkolnego Superfarmera otrzymała uczennica klasy 4b Maja Cząstka. Drugie miejsce zdobył Szymon Stefanowicz, uczeń klasy 3c, trzecie miejsce powędrowało do Hanny Dżon - uczennicy z klasy 4b, a czwarte do Michała Stefanowicza z klasy 2a.
            Serdecznie gratulujemy!
            Każdy z graczy otrzymał pamiątkowy dyplom, gadżety, a zwycięzcy czterech pierwszych miejsc otrzymali piękne gry planszowe ufundowane przez Wydawnictwo GRANNA, które wspiera corocznie nasze rozgrywki. Dostali także książki zakupione przez pana Waldemara Pożaryckiego.
            Dziękujemy bardzo uczniom za udział w konkursie, świetną zabawę w miłej i serdeczniej atmosferze.
            Zapraszamy za rok!

Organizatorzy konkursu:
            Monika Kubica, Waldemar Pożarycki

• "ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE"

• Pod takim tytułem odbyła się XI edycja konkursu piosenki (repertuar: piosenki Jacka Cygana), którego organizatorem była Szkoła Podstawowa i Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach. Naszą szkołę reprezentowała Basia Buko i Marta Zubala z klasy 3c.

Marta zaprezentowała piosenkę pt. ,, Blues bujany”, a Basia ,, Wszystkie dzieci nasze są”. Utworem tym podbiła serca jury i otrzymała za swój występ wyróżnienie. Gratulujemy obu dziewczynkom i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

Wychowawczyni

• KSIĄŻECZKI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

• Nasza szkoła otrzymała książeczki dla dzieci w języku ukraińskim, wydrukowane w ramach projektu „Inna bajka”.  Projekt „Inna bajka” jest inicjatywą Ukraińskiego Instytutu Książki. Partnerami projektu są  m.in.: Pracownia Wydawnicza, Yellow Point Publications, Fundacja Edukacja dla Demokracji.

W naszej szkole uczą się dzieci z Ukrainy w różnym wieku. Książeczki okazały się bardzo potrzebne. Zostały włączone do księgozbioru biblioteki szkolnej, a także podarowaliśmy je uczniom z Ukrainy, uczącym się w klasach I-III. W ten sposób dzieci z Ukrainy miały namiastkę domu w innym kraju, a ich lektura dawała poczucie bezpieczeństwa i podtrzymywała  kontakt z rodzimym językiem i kulturą.