• WARSZTATY TEATRALNE I TANECZNE

• W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 4-8 mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach tanecznych i teatralnych w ramach projektu POMORZE ZACHODNIE-WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE. Uczniowie, między innymi, ćwiczyli emisję głosu, wyrazistość mowy, oddech, wykonywali ćwiczenia kształtujące motorykę i koordynację.

Uczyli się odgrywać role, czytać z podziałem na role, doskonalili swoje umiejętności aktorskie i taneczne. W ramach zajęć uczestnicy warsztatów przygotowali zajęcia dla przyszłych uczniów w ramach „Dni Otwartych Szkoły”, filmik promujący szkołę i zajęcia oraz krótkie scenki o tematyce profilaktycznej.
            Aktywność na zajęciach pozwoliła uczniom rozwinąć swoje umiejętności, a także zintegrować się.

Elżbieta Bąk

• "ŚWIAT ARTYSTY" W RAMACH GRANTOWEGO PROJEKTU POMORZE ZACHODNIE

• W ramach projektu prowadzone były warsztaty "Świat artysty". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 4-6. Głównym celem warsztatów było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych  zdolności twórczych.

W wyniku podjętych działań uczniowie odkrywali przyjemności tworzenia, cieszyli się uzyskanym efektem i kształtowali kreatywność oraz wyobraźnię.  Podczas warsztatów uczniowie poznali tajniki haftu matematyczno-strukturalnego, wyszywali obrazki na papierze, tworzyli ozdoby świąteczne, którymi ozdabiali sale szkole i korytarze.

Aktywności przygotowane na zajęcia podobały się uczniom i bardzo chętnie
            w nich uczestniczyli.

Monika Kubica

• ZAJĘCIA WŚRÓD KLAS I - III W RAMACH GRANTOWEGO PROJEKTU POMORZE ZACHODNIE

• Dzieci podczas zajęć rozwijały umiejętności matematyczne poprzez działania praktyczne, tworzyły gry planszowe według własnego pomysłu, doskonaląc umiejętności wykonywania czterech podstawowych działań. Pracując z dziećmi na zajęciach wykorzystywano nabyte umiejętności do rozwiązywania problemów, dbając o własny rozwój i tworząc indywidualne strategie uczenia się.

Zajęcia służyły do rozwiązywania zagadek logicznych, prowadzenia doświadczeń i eksperymentów. Przekształcano na nich gry, tworząc własne strategie i zasady. Rozgrywano pojedynki szachowe i dokonywano pomiarów różnymi narzędziami, szacując wyniki. Zajęcia te prowadzone były w formie zabawowej zgodnie z zasadą „Nauka poprzez zabawę”. Uczniowie podczas zajęć utrwalali i poznawali treści programowe. Ponadto programowały ozoboty, konstruowały i programowały roboty. Oprócz tego kolorowano trasy, wykorzystując mapy oraz samodzielnie rysowano kolorowe trasy i wyznaczano zadania robotowi podczas ich wykonywania.. Poza tym dzieci pracowały z matą do kodowania oraz matą do nauki tabliczki mnożenia. W zajęciach wykorzystywane też były karty Grabowskiego. Uczniowie wykonywali również prace dekoracyjne z papieru, gliny i pleksy do spektaklu pt.” Zamknijcie oczy…”, który później prezentowany był dla kolegów, koleżanek, rodziców oraz uczestników konkursu Pięknego Czytania. Wachlarz zajęć był niezwykle bogaty, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcyjność form i metod przyciągała wielu zwolenników ww zajęć. Realizacja przedsięwzięcia oprócz rozwijania zdolności wpłynęła na podniesienie poziomu logicznego myślenia, kreatywności i umiejętności pracy w grupie naszych uczniów.

• JOB INTERVIEW

• Uczniowie klas trzecich na lekcjach języka angielskiego przeprowadzali swoje pierwsze wywiady w sprawie pracy. Rozmowa prowadzona była w języku angielskim na podstawie wykonanego przez dzieci kwestionariusza.

Zasadniczym celem tego działania było rozwinięcie kompetencji językowych uczniów w zakresie komunikowania się oraz zapoznanie z propozycjami zawodów, które uczniowie mogliby w przyszłości wykonywać. Najważniejsza oczywiście była dobra zabawa!

Danuta Fossa