• PROJEKT "CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ?" - GRA TERENOWA

          • W ramach projektu ekologicznego pt.” Czy świat może istnieć bez pszczół?” dnia 3 czerwca 2022r., uczniowie z klas piątych SP2 oraz uczniowie z klas czwartych z SP1 uczestniczyli w grze terenowej w Parku Miejskim. 
            Na tym etapie w/w projektu, uczniowie mieli okazję podsumować swoje wiadomości na temat życia pszczół i tematów powiązanych z pszczelarstwem, uczestnicząc w grze edukacyjnej w Parku Miejskim. Dzieci zostały przydzielone do dwóch  drużyn. 

            Nauczyciele, panie  Dorota Podbereska, Małgorzata Dziedziuch i Renata Kunisz przygotowały osiem stacji i siedemnaście zadań dla zawodników. Konkurencje miały zróżnicowany charakter. Uczestnicy układali puzzle, odpowiadali na pytania dotyczące pszczół, podawali nazwy rekwizytów związanych z pszczelarstwem, rozpoznawali i nazywali różne gatunki roślin i kwiatów oraz wykonywali ćwiczenia na siłowni zewnętrznej w parku. Ostatnim zadaniem było wykonanie plakatu dotyczącego świata pszczół. Do poszczególnych drużyn uczniowie zostali dobrani t  tak, aby  reprezentanci z SP1 i SP2 integrowali się i wspólnie dążyli do osiągnięcia wyznaczonych celów. Zabawa jak widać na zdjęciach bardzo się podobała i wywołała wiele pozytywnych emocji wśród zawodników.
            Zaproszeni do komisji,  Burmistrz Miasta pan Grzegorz Kulbicki ,Dyrektor SP2 pani Magdalena Umińska oraz pracownik Biblioteki Miejskiej pani Karolina Sielicka podsumowali wyniki. Zarówno drużyna „Czerwonych”, jak i drużyna „Zielonych” wykonywały swoje zadania z dużym zaangażowaniem i poprawnością merytoryczną . Za swoją pracę  otrzymali nagrody rzeczowe , a wolontariusze i  pozostali widzowie zostali poczęstowani lodami, ufundowanymi przez  Urząd Miejski w Dębnie. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i zaproszonym gościom za obecność, rywalizację i wspólną zabawę.

            Opracowanie: Renata Kunisz
            Fot. Karolina Sielicka i Renata Kunisz

          • WARSZTATY POLONISTYCZNO-DZIENNIKARSKIE

          • W roku szkolnym 2021/22 chętni uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach polonistyczno-dziennikarskich, które odbywały się  w ramach grantowego projektu Pomorze Zachodnie.
            Uczniowie wzbogacili wiedzę  na temat obowiązków ludzi pracujących przy tworzeniu czasopism i gazet, sprawnie posługiwali się dowolnym edytorem tekstu, dbali o kulturę języka, redagowali opowiadania twórcze poprawne pod względem językowym, ortograficznym i interpunkcyjnym, ilustrowali  zredagowane teksty fotografiami wykonanymi przez siebie oraz udostępnionymi na wolnych licencjach. 

            Uczniowie rozwinęli swoje umiejętności w zakresie tworzenia wypowiedzi pisemnych. Powstały autorskie książeczki elektroniczne z autorskimi tekstami uczniów w narracji pierwszoosobowej,  które zostały zaprezentowane na stronie naszej szkoły. Uczestnicy warsztatów opracowali bank pytań i redagowali wywiady. Rozbudowywali wątki z lektur szkolnych.
            Aktywności przygotowane na zajęcia w ramach grantowego projektu Pomorze Zachodnie wpłynęły na rozwój umiejętności językowych uczniów, zachęcały do kreatywności oraz uczyły odwagi w prezentowaniu wytworów swojej pracy.
            Wioletta Rafałowicz

          • ZAJĘCIA ORTOGRAFICZNE

          • W roku szkolnym 2021/22 chętni uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach polonistycznych, które odbywały się  w ramach grantowego projektu Pomorze Zachodnie.

            Naszym celem m. in.  było:
            - doskonalenie znajomości stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych,
            - wyrabianie czujności ortograficznej,
            - rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
            - wdrażanie do planowanej i efektywnej pracy grupowej i zespołowej;
            W wyniku podjętych działań uczniowie  rozwijali poczucie odpowiedzialności za język, jakim się posługują. Utrwalili zasady pisowni polskiej: reguły ortograficzne oraz zasady interpunkcyjne. Sprawnie i celowo posługiwali się słownikiem ortograficznym. Potrafili samodzielnie organizować efektywną pracę w grupie.
            Aktywności przygotowane na zajęcia w ramach grantowego projektu Pomorze Zachodnie bardzo się uczniom podobały i bardzo chętnie w nich uczestniczyli.
            Wioletta Rafałowicz

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp