• SZKLANE DZIECI NA SPOTKANIU CZYTELNICZYM

• W ramach akcji „”Spojrzyj na świat stronnicami książki” uczniowie z klasy 4a i 4b wysłuchali fragmentów książki pt.” Szklane dzieci”  autorki  Kristiny Ohllson . Do prezentacji przygotował się Nikodem Muszalik, który nie zdradzając szczegółów, opowiedział jak rozpoczyna się polecana przez niego  książka i zachęcił do jej przeczytania.

Zapraszamy do czytania!
            Opracowanie: R. Kunisz

• CZYTAMY WIĘC ZNAMY - TURNIEJ LITERACKI DLA KLAS 1-3

• Dziś w bibliotece szkolnej odbył się Turniej Literacki z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich skierowany do uczniów klas 1-3. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych działaniach promujących czytelnictwo. Uczniowie podzieleni poziomami klas, wspólnie pracowali nad różnymi zadaniami literackimi. Do rozwiązywania zadań wykorzystywali tablicę interaktywną, materiały wizualne oraz znajomość tytułów i autorów wysłuchanych fragmentów książek.

Atmosfera w bibliotece była pełna radości i entuzjazmu. Na zakończenie turnieju, drużyny klasowe otrzymały dyplomy, a każdy zawodnik słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. Wydarzenie to było okazją do promocji czytelnictwa, szacunku do praw autorskich oraz integracji klas.
            Organizatorki: Renata Kunisz i Anna Wierzbicka

• WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA

• Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 1a i 3a wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Dębno. Dzieci obejrzały film o pracy leśnika oraz o walorach przyrodniczych naszych terenów. Następnie uczestniczyły w pogadance na temat zasad segregowania odpadów i odpowiedzialności za czystość naszej okolicy.

Po zakończonym spotkaniu czekał na uczniów słodki poczęstunek. Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Dębno za interesującą i cenną lekcję przyrody.

Renata Rawlik, Iwona Grzegorczyk

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY HANNY PALUCH - ŻYWY OBRAZ

• Dnia 15 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Sztuki, zebrało się jury konkursu “Żywy obraz” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Młodych Talentów w Smolnicy. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły Hanna Paluch, która ujęła jury interpretacją obrazu P. Picasso „Popiersie kobiety w kapeluszu”.

Gratulujemy Hani wspaniałego wyniku. Prace uczestników konkursu będzie można obejrzeć na wystawie w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej im. Antoniego Dobrowolskiego w Dębnie od 24.04.2024 do 29.04.2024.