• LET'S EXPLORE ENGLISH TOGETHER

• Za nami rok współpracy międzynarodowej ze szkołami w Turcji i Hiszpanii w ramach realizacji innowacji Let's explore English together. Uczniowie zaangażowani w projekt pisali listy do zaprzyjaźnionych szkół, kartki okolicznościowe i pozdrawienia.

Wielokrotnie łączyliśmy się też online dając uczniom możliwość wykorzystania znajomości języka w praktyce. Wszystkie wspomniane działania znacznie rozwinęły kompetencje językowe, kulturowe i informatyczne uczestników. Kontakty z rówieśnikami z innych krajów bardzo motywowały uczniów do nauki języka angielskiego oraz uświadomiły cel uczenia się.
            Greetings for all involved students and their teachers, especially: İnci Türeli, Hehmet Çal, Emma from Paso a paso school and Roser Ferragut Cassanovas.
            HAPPY HOLIDAYS!!!
            Danuta Fossa

• BABELSBERG - WYCIECZKA KLAS 5

• Wakacje tuż, tuż! Czas na wycieczkę kończącą ten rok szkolny! Tym razem wybraliśmy się do Babelsbergu, Poczdam. W czasach Republiki Weimarskiej powstało tu główne niemieckie studio filmowe, dziś słynie z filmowego centrum rozrywki Filmpark Babelsberg.

Odtworzono w nim różne plany ze znanych niemieckich filmów i bajek, wzbogacono w atrakcje, np. wypad w głąb wulkanu, na Bliski Wschód, ulice z westernu, dżungla, dom Piaskowego Dziadka, pokazy kaskaderów i kino wielowymiarowe. Korzystaliśmy z każdej możliwej osobliwości parku, jednak największe wrażenie zrobiły na nas pokazy kaskaderów. Spędziliśmy tam wspaniały czas i nawet kapryśna pogoda nie była w stanie zepsuć nam humorów. Do zobaczenia po wakacjach, na innych wycieczkach!

Opiekunowie:

Dorota Tołoczko, Iwona Olobry, Katarzyna Kaliściak, Anna Brzozowska