• STAWIAMY NA INTEGRACJĘ

• Przez cały rok szkolny integrujemy zespół uczniowski. Proces ten trwa nieustannie przez wszystkie lata nauki w szkole, gdyż trudno jest scalić ze sobą osoby -niekiedy zupełnie różne -w jeden sprawnie funkcjonujący organizm. W ostatnim miesiącu nauki klasa 4b wzięła udział w kolejnych zajęciach integracyjnych, które rozpoczęliśmy od pytań kluczowych: Czy uczniowie z klasy 4b dobrze się znają?

Jak długo się znają? Co wiedzą na swój temat? Po zastanowieniu się uczniowie stwierdzili, że o niektórych koleżankach/ kolegach  wiedzą sporo, o innych mniej, ale ich wiedza jest ograniczona. Następnie  każdy uczeń usiadł samodzielnie, w oddaleniu od innych i ułożył minimum 5 pytań, które chciałby zadać komuś z klasy. Zapisaliśmy je na paskach- każde pytanie osobno i wrzuciliśmy do słoika. Nie czytaliśmy ich, nie pokazywaliśmy sobie wzajemnie. Kiedy byliśmy gotowi, usiedliśmy w kręgu. Słoik pełen pytań znajdował się w rękach wychowawcy, który aktywnie brał udział w zajęciach, tak samo jak uczniowie losował pytanie i na nie odpowiadał. Każdy losował kartkę, głośno czytał pytanie i w kilku zdaniach na nie odpowiadał. Na koniec przyznali, że bardzo wiele dowiedzieli się o sobie i wspólnie zastanawialiśmy się, co możemy indywidualnie zrobić, aby się bliżej poznać.
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• SZKOLNY KONKURS POETYCKI ROZSTRZYGNIĘTY

• Z okazji Światowego Dnia Poezji uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli  udziału w szkolnym konkursie poetyckim. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o swojej rodzinie. Uczniowie podzielili się swoimi pomysłami na wspólne spędzanie czasu czasu wolnego z najbliższymi.

Opisali relacje i uczucia, które łączą ich z rodziną. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Hubert Różański.

Gratulujemy laureatowi i zapraszamy uczniów do konkursu w kolejnym roku szkolnym.

• NAUKOBUS

• Dnia 13.06.2023 r. uczniowie klasy 7a,7b oraz wybrani uczniowie z klasy 6a i 6b wraz z opiekunami p.M.Kalicką, p.B.Psiukiem oraz p.Sz.Witkowskim wzięli udział w spotkaniu naukowym w Naukobusie.

Naukobus, pełni rolę mobilnego laboratorium, który daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.

M.Kalicka

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Dnia 12 czerwca 2023 roku odbyły się w Naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024. Chętni uczniowie z klas III – VII zaprezentowali propozycje swoich działań na rzecz społeczności szkolnej. Komisja w składzie Piotr Stanisławczyk, Hanna Kardas oraz Weronika Szałkowska przeliczyła wszystkie głosy.

Na podstawie w/w głosowania ustalono nowe władze.

1. Ewa Bobik – 5b – Przewodnicząca SU
            2. Aleksandra Bałko – 3a – Zastępca Przewodniczącej SU