• KIM CHCĘ ZOSTAĆ, GDY DOROSNĘ? - OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

• W ramach preorientacji zawodowej w naszej szkole odbył się konkurs pt. Kim będę, gdy dorosnę? Konkurs skierowany był do uczniów klas II-VIII, a jego celem było stworzenie sytuacji edukacyjnej sprzyjającej poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji. Uczniowie mieli za zadanie opowiedzieć (w formie wywiadu) kim chcieliby zostać i co chcieliby w przyszłości robić.

Prace uczniów były bardzo ładne, każda inna i wykonana w ciekawy sposób. Zadanie nie należało do łatwych, a mimo to uczniowie poradzili sobie doskonale. Dziękujemy im za zaangażowanie, szukanie pomysłów i poświęcenie swojego wolnego czasu.
            Medale (zaprojektowane i wydrukowane na drukarce 3D przez uczestników zajęć Laboratorium Przyszłości) i nagrody wraz z dyplomami wręczyła Pani Dyrektor Magdalena Umińska.
            A oto zwycięzcy konkursu:
            I miejsce - Lena Gulińska z klasy 4a
            II miejsce - Julia Barchanowicz z klasy 4b
            III miejsce - Weronika Machij z klasy 3b
            Wyróżnienia otrzymali:
            Luiza Bogusz i Aleksander Cholewiński z klasy 3b.
            Gratulujemy!
            Monika Kubica, Beata Dziadul.

• NIEUSTAJĄCY KONKURS CZYTELNICZY PT. "POŁKNIJ BAKCYLA" – PODSUMOWANIE

• Nadszedł czas ogłoszenia wyników konkursu czytelniczego, który trwał od grudnia 2022r, a trwał do maja 2023r. Uczestnicy co miesiąc otrzymywali do rozwiązania różne zadania związane z literaturą w formie krzyżówek, tekstów z lukami do uzupełnienia i innych.

Za systematyczną pracę i obowiązkowość oraz za udzielenie właściwych odpowiedzi zostali nagrodzeni następujący uczniowie:
            -na poziomie klas 4-5 I miejsce zdobyła Hania Niparko z klasy 4 b, a wyróżnienie Zuzia Sutryk z klasy 5b

-na poziomie klas 6-8, I miejsce ma Paweł Kunisz z klasy 6a oraz wyróżnienia dla Oli Ury i Klaudii Jaworskiej z klasy 8b.
            W nagrodę uczniowie otrzymali czekolady ufundowane przez Radę Rodziców, a od prowadzącego konkurs – książki.
            Gratulacje dla uczestników!
            Opracowanie: Renata Kunisz

• SPOTKANIE Z KURATOREM SĄDOWYM

• Uczniowie klasy 3a, 3b uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Sądu Rejonowego w Myśliborzu panią Marzenną Maciejewską. Pani kurator przedstawiła nam kulisy swojej pracy. Opowiedziała na czym polega jej praca oraz jaką drogę edukacyjną należy przejść, by zostać kuratorem.

Poznaliśmy również czym jest odpowiedzialność osoby nieletniej i jak wygląda postępowanie w sprawie nieletniego. Dziękujemy pani Marzenno za ciekawe spotkanie.

I. Grzegorczyk, J. Turów

• „KAMIENIE NA SZANIEC – BEZ TAJEMNIC” – KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS ÓSMYCH

• Jeszcze trwają ostatnie powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. W bibliotece szkolnej zorganizowany został konkurs ze znajomości lektury pt. „Kamienie na szaniec”. Uczestniczyło w nim 23 uczniów z klas 8a i 8b.

Uczniowie na długiej przerwie w czytelni, rozwiązywali test, który zawierał 23 zadania zamknięte i 4 otwarte.
            I miejsce zajęła Agata Moskalik
            II miejsce Julia Kieda