• ORTOGRAFICZNE ZBIORY WYRAZÓW

• Praca ze ,,Słownikiem ortograficznym” może być zajęciem ekscytującym, o czym przekonali się uczniowie na zajęciach Szkolnego Klubu Ortograffiti.
            Pracując indywidualnie ze słownikiem, zgromadzili duży zasób słów, w których wystąpiły trudności ortograficzne. Uporządkowali je według określonego kryterium- zasady pisowni, tworząc zbiory wyrazów.

Następnie powtórzyli alfabet i zaopiekowali się wybraną grupą wyrazową. Ich zadaniem było ułożenie  wyrazów w kolejności alfabetycznej. Ćwiczenie wymagało koncentracji uwagi i skupienia. Uczniowie po raz kolejny odczytywali zgromadzone słownictwo i zapamiętywali pisownię. Podczas kolejnego ćwiczenia uczniowie układali zdania z wybranymi wyrazami, wyjaśniali znaczenie nieznanych, odmieniali przez przypadki, określali rodzaj gramatyczny, dzielili na głoski, litery i sylaby.
            Zaangażowanie uczniów było imponujące, a czas minął bardzo owocnie.Zaplanowane cele zostały zrealizowane w ciekawy dla uczniów sposób.

• RADZIMY SOBIE Z GNIEWEM I ZŁOŚCIĄ

• Gniew jest obecny w życiu każdego z nas. To niszczące uczucie potrafi przybrać rozmaite oblicza: wściekłości, rozdrażnienia, wycofywania się z kontaktów z innymi, depresji, stałego poczucia bycia ofiarą, skłonności do uzależniania się od innych, a nawet choroby.

Klasa 5b na zajęciach z wychowawcą poszukiwała skutecznych sposobów na uspokojenie emocji, analizowała przyczyny gniewu, a także opisywała, jak reaguje nasze ciało, gdy odczuwamy gniew.
            Nasze zajęcia rozpoczęły cykl warsztatów, których celem jest  nauka  rozpoznawania emocji, mówienia o nich i ich opisywania, okazywania pozytywnego stosunku do wyrażania emocji.

• PODARUJ KSIĄŻKĘ  BIBLIOTECE

• W ramach akcji  „Podaruj książkę  bibliotece” ,  kolejni czytelnicy wzbogacili dział literatury dziecięcej w bajki, baśnie i opowiadania. W bieżącym roku szkolnym nadal trwa akcja! Zachęcamy  Was drodzy Uczniowie do podarowania książek, z których „wyrośliście” już, a mogą posłużyć młodszym koleżankom i kolegom  w rozwijaniu zainteresowań.

Na załączonych zdjęciach znajdziecie informacje o darczyńcach i podarowanych książkach.
            Opracowanie: Renata Kunisz