• DO AKCJI #SZKOŁAPAMIĘTA DOŁĄCZYLI TEŻ UCZNIOWIE KLASY 5C

• Odwiedziliśmy park miejski, gdzie spędziliśmy chwile zadumy przy głazie z napisem ”Niezapomnianym Zmarłym, którym ta ziemia była Ojczyzną”. Miejsce to od lat odwiedzają mieszkańcy naszego miasta. Dla uczniów była to także lekcja historii.
            E. Bąk
          • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 30 i 31 października w naszej szkole odbyła się inscenizacja bajki pt. ,,Czerwony Kapturek”, którą przygotowałyśmy pod kierunkiem pani Renaty Kunisz w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Na przedstawienie do naszej szkoły przybyły 4-latki z przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej oraz dwanaścioro dzieci z Przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Dębnie. Podczas uroczystości dzieci miały okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów z kl. 1-3 oraz 4-6 pt. ,,Książka moim oknem na świat” i ,,Książka moim przyjacielem”.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie kl.7a: N. Rozalik, Z. Świtek, L. Gałan, A. Dąbrowska, N. Rakowska, P. Kunisz oraz uczennica kl.6b: M. Cząstka, która zaśpiewała piosnkę Czerwonego Kapturka. Podczas przedstawienia dzieci odpowiadały na zagadki dotyczące różnych postaci pochodzących z bajek i baśni. Po inscenizacji nagrodziliśmy dzieci cukierkami za poprawnie udzielone odpowiedzi dotyczące przedstawienia. Na zakończanie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki oraz książeczki do biblioteczki przedszkolnej. W podziękowaniu za występ, wychowawcy grup przedszkolnych przynieśli nam słodycze, za które dziękujemy serdecznie!
            Od Rady Rodziców naszej szkoły otrzymaliśmy w prezencie czekolady. To była naprawdę udana impreza i zdecydowaliśmy, że w przyszłym roku szkolnych chcemy powtórzyć nasz sukces i wystąpić w innej bajce dla naszych młodszych koleżanek i kolegów.
            Opracowanie: Aniela Dąbrowska i Zuzia Świtek

• ZIEMIA, PLANETA FILMU. HOLLYWOOD I OSKARY

• W ostatnich dniach października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania z kulturą w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

Klasy 4-6 obejrzały przedstawienie „Ziemia, planeta filmu. Hollywood i Oskary”, natomiast klasy 7-8 zobaczyły „Dziady cz. II”. Spektakle były bardzo ciekawe, a uczniowie po nich pełni wrażeń.

E. Bąk