Kurs_e-learningowy_dla_dzieci.pdf
Plakat.pdf
Regulamin.pdf
14 października przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty, w dniu tym uczniowie chcą podkreślić, jacy są oni dla nich ważni i potrzebni. W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej 13.10.2023r . Zgromadziliśmy się na uroczystym apelu w hali sportowej. Złożyliśmy życzenia Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi. Chcąc, by nasze słowa pozostały w ich sercach - przekazaliśmy każdemu z nich symboliczne czerwone, papierowe serca, z życzeniami.
Nauczyciele zostali też obdarowani własnoręcznie wypiekanymi goframi w kształcie serca. Przygotowaniem upominków zajął się Samorząd Uczniowski. Wszyscy obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas: Ia, Ib, IVa, IVb, Vc, VIb pod kierunkiem wychowawczyń klas pierwszych. Uczniowie poprzez wiersze, piosenki i taniec uświetnili wszystkim ten wyjątkowy dzień. Ten dzień był również uroczysty z innego powodu, przyjęliśmy w poczet szkoły nowych uczniów – pierwszoklasistów. Pierwszaki uroczyście wypowiedzieli słowa ślubowania. Ceremonii pasowania na uczniów, dokonała Dyrektor SP2 Pani Magdalena Umińska. Przy tej doniosłej chwili, towarzyszyli uczniom rodzice, za co im dziękujemy. Na koniec uroczystości, wszyscy z zadowoleniem odtańczyli taniec radości. Tan dzień dla naszej społeczności był szczególny też z innego powodu. Pierwszy raz na apelu zaśpiewaliśmy hymn szkoły nr 2. Autorem słów i melodii hymnu jest pani Renata Rawlik, a pierwszy raz zaśpiewali go uczniowie klasy 3a.
Od tej pory każda szkolna uroczystość będzie rozpoczynała się od naszego szkolnego hymnu.
Organizatorzy
Pierwsze wykonanie hymnu szkoły podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W pracy nauczyciela ważne jest reagowanie na zmiany dokonujące się we wszystkich obszarach związanych z nauczaniem i wychowaniem. Dlatego też chętnie poszukuję niekonwencjonalnych form i metod pracy, które wzbudzają zarówno w uczniu, jak i w nauczycielu motywację oraz kreatywne podejście do procesu dydaktycznego. Program Edukacyjno-Terapeutyczny ORTOGRAFFITI na którym bazowałam przy tworzeniu zajęć „Matematyczne ortograffiti”, to kompleksowy system pomocy dla uczniów z dysleksją i z zaburzeniami zdolności matematycznych.
Metoda ORTOGRAFFITI ze względu na swój charakter terapeutyczny jest przyjazna uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z tego programu mogą również korzystać uczniowie niemający trudności w nauce. „Matematyczne ortograffiti” to zajęcia wspierające każdego ucznia dbając o jego rozwój. Uczniowie będą mogli przekonać się, że czas spędzony na nauce matematyki może być czasem ciekawym. Podczas zajęć wykorzystywane będą pomoce dydaktyczne „ORTOGRAFFITI Myślę, rozumiem, liczę”, a także sprzęt otrzymany w ramach programu Laboratoria Przyszłości, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Założylismy Klub Ortograffiti, aby rozwijać umiejętności matematyczne, a następnie rozpoczęliśmy zajęcia z przytupem.
Monika Kubica
Powered by aSc EduPage