ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ WIELKANOCNEJ ZABAWY!
MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
W dniu 30.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych w Różańsku.
Nasze wyniki
Igrzyska DzieciDziewczęta
Rocznik 2012 i młodsze - 2 m-ce
Rocznik 2010-2011 5 m-ce
Razem 2010 i młodsze 5 m-ce
Klasyfikacja indywidualna
Klaudia Jaworska 2 m-ce
Chłopcy
Rocznik 2012 i młodsi 4 m-ce
Rocznik 2010-2011 3 m-ce
Razem 2010 i młodsi 4 m-ce
Klasyfikacja indywidualna
Wieczorek Filip 2 m-ce
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Dziewczęta 3 m-ce
Chłopcy 4 m-ce
Gratulujemy
B.P. i Sz.W.
Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
ORTOGRAFICZNE TRIMINO NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO
Do nauki ortografii polecam trimino. Ta metoda aktywizuje uczniów i pomaga zapamiętać pisownię wyrazów. Uczniowie zostali podzieleni na małe zespoły, a każda drużyna otrzymała wyciętą układankę. Innym razem uczniowie pracowali indywidualnie. Równoboczne trójkąty, przygotowane przy pomocy darmowego generatora, muszą do siebie pasować.
Dlatego uczniowie na początku i przeczytali wszystkie znajdujące się na nich hasła. Zasada układania trimino przypomina nam grę w domino, czyli zestawiamy ze sobą pary (np. zgodnie z poznaną zasadą ortograficzną ). Jednak w przeciwieństwie do gry w domino każdy element ma kształt trójkąta, a zatem są trzy boki, do których należy odszukać pasujące elementy. Pod wykonanym ćwiczeniem uczniowie zapisywali zasadę ortograficzną, którą ilustruje ułożona gwiazda, trójkąt lub sześciokąt. Warto podkreślić, że układanie trimino wpływa pozytywnie na sferę intelektualną, emocjonalną, motywacyjną i społeczno-moralną. Doskonali operacje myślowe i skutecznie przyczynia się do rozwijania spostrzegawczości, wyobraźni oraz pamięci uczniów.
Wioletta Rafałowicz
Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
CO MOGŁABY DLA NAS ZROBIĆ ZŁOTA RYBKA?
Lektura ,,Bajki o rybaku i złotej rybce” to okazja do ciekawych aktywności i dyskusji. Uczniowie klasy czwartej zrozumieli, co jest ważne w życiu. Zastanowili się, jakimi wartościami warto się w życiu kierować, jak również uwierzyli, że to, czego się bardzo pragnie, można osiągnąć dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy.
Na zakończenie każdy uczeń- według własnego pomysłu- pokolorował tzw. ,,złotą rybkę” i zapisał trzy własne życzenia.Taka forma pracy zaangażowała uczniów do aktywnej pracy na lekcji, zmotywowała i zmobilizowała do nauki i pracy nad sobą, uczyła odróżniać rzeczy ważne od mniej istotnych.
Wioletta Rafałowicz
Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
Archiwum Aktualności