• NASI ODKRYWCY! – WYCIECZKA KLAS 5

• W miniony czwartek uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lubuskiego- Spichlerz i Escape The Room w Gorzowie Wielkopolskim. Nawet się nie spodziewali, że będzie to tak aktywny czas poszukiwania i odkrywania czyli rozwiązywania różnorodnych zadań w grupach. Spichlerz to nie tylko muzeum eksponatów, które tworzą tematyczne wystawy, dla naszych wychowanków okazał się miejscem pełnym emocjonujących wrażeń.

Po krótkiej prezentacji gorzowskich obiektów muzealnych, ich historii i przeznaczeniu, a także tematyki wystaw w Spichlerzu, uczniowie podzieleni na grupy otrzymali karty zadań. Każda grupa musiała wykazać się spostrzegawczością, logicznym myśleniem i co najważniejsze umiejętnością pracy w grupie. Rywalizacja była wspaniała. Każda z grup mogła być zwycięska, wystarczyło podać ostatecznie rozwiązanie i taką też podała grupa chłopców z klasy 5b. Miejscem, w którym emocje sięgały zenitu, był Escape the room. Grupy uczniów po wybraniu tajemniczych pokojów musieli zmierzyć się z rozszyfrowywaniem kluczy, rozwiązywaniem zadań i znajdowaniem kolejnych kroków by przejść do wyjścia z pokojów. Zakryte oczy i ciemność w pokoju była fascynująco-utrudniająca. Po upływie wyznaczonego czasu, uczniowie musieli zakończyć gry. Wszyscy zgodnie zaproponowali żeby tu powrócić i ponownie zmierzyć się z różnymi zadaniami.

Dziękujemy za wspólny czas!

Iwona Olobry, Dorota Tołoczko

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

• Reprezentacja Dziewcząt Sp2 w Dębnie w ramach Igrzysk Dzieci, zajęła II Miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej w Szczecinie tym samym kwalifikując się do najlepszej czwórki w finale w składzie:

Lena Gałan
            Nelly Rozalik
            Natalia Rakowska
            Julia Kaliściak
            Kinga Wawruszczak
            Wiktoria Bogusiewicz
            Julia Strychaluk
            Łucja Witkowska
            Julia Adamczyk

GRATULACJE!

• ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW W DNIU OTWARTYM SP2 W DĘBNIE

• 22 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Gościliśmy w naszych murach  sześcioletnie dzieci, które od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla odwiedzających  wiele atrakcji. Hasło tegorocznych Dni Otwartych brzmiało: ,,Przyjdź, zobacz, dotknij, spróbuj, zabaw się, zostań!” Z tego powodu przyszli uczniowie mogli eksplorować teren szkoły, korzystając ze wszystkich zmysłów. Z pewnością nasi goście zauważyli, że Szkoła Podstawowa nr 2 jest bardzo kolorowa, a przestrzeń przyjazna już dla najmłodszych.

Zwiedzanie budynku przez gości odbywało się w przemyślany sposób, a oznakowanie trasy kolorami ułatwiło przemieszczanie się gościom. W rolę przewodników wcielili się uczniowie klas starszych, którzy podkreślali walory placówki. Każdy przedszkolak przekraczający mury naszej szkoły otrzymywał medal- symbol zwycięstwa. Podczas wizyty w SP2 wziął udział w konkurencjach sportowych, w zajęciach muzycznych, także z wykorzystaniem ozobotów. Mógł również wziąć udział w zabawach z klockami Korbo, podziwiać świat przy pomocy okularów VR lub wziąć udział w zajęciach z Kodowaniem Robotów. Odwiedził też Izbę Patrona Szkoły- Arkadego Fiedlera. Nie zabrakło również smacznych muffinek wypiekanych na miejscu oraz soków i wody dla spragnionych po uciechach na hali sportowej.

Natomiast rodzice wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez panią psycholog i panią logopedę, które podpowiedziały, jak przygotować swoją pociechę do nauki w szkole. Ponadto rodzice obejrzeli film prezentujący życie naszej społeczności szkolnej oraz relację z wydarzeń na terenie szkoły i poza nią. Odwiedzający otrzymali folder promujący naszą placówkę wraz z kolorowankami przedstawiającymi naszą szkołę.

To było bardzo ciekawe spotkanie, które z pewnością pomoże rodzicom w wyborze szkoły.

Dziękujemy gościom za odwiedzenie ,,DWÓJKI”

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.