• „CZARNA OWIECZKA”  W KLASACH PIERWSZYCH

• W marcu w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom” dzieci z klas pierwszych zostały zaproszone do wysłuchania opowiadania pt. ”Czarna owieczka” Jana Grabowskiego.

Metka – mała owieczka, stała się ulubienicą dzieci, ponieważ potrafiła rozśmieszyć swoimi wybrykami i umiejętnością naśladowania psa – Misia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały tekstu książki odczytanego przez panią Anię Węgier i Renatę Kunisz.
            Opracowanie: Renata Kunisz
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• „TAJEMNICA POŻARÓW” W 4A

• Na spotkaniu czytelniczym w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom” Ja i moja koleżanka Maja przeczytałyśmy pierwszy rozdział książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis.

Zaprezentowałyśmy naszym młodszym koleżankom i kolegom inne tytuły z wyżej wspomnianej serii, które dostępne są  w naszej szkolnej bibliotece.
            Zapraszamy do czytania!

Opracowanie: Aniela Krauze z klasy 8b
            Więcej zdjęc na szkolnym facebooku.

• WYCIECZKA W BUNKRY

• 27.03.23r. klasy 8a i 8b wyjechały na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Uczniowie mieli okazję poznać historię fortyfikacji opowiedzianą przez przewodnika oraz zwiedzić część podziemi idąc trasą długości 2500 metrów.

Niewątpliwą atrakcją było zobaczenie śpiących nietoperzy oraz przejazd podziemną drezyną. Wrażenie robiło też przebywanie w całkowitych ciemnościach. Pomimo zimna (szczególnie na zewnątrz), wszystkim zwiedzanie bunkrów bardzo się podobało. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: pani Dorota Tołoczko i pani Elżbieta Bąk oraz pani dyrektor Magdalena Umińska i pan Jacek Sopiński.
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.