• NA SZKOLNEJ WYCIECZCE

• Edukacja nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy 6a, 6b i 5a zwiedzając wystawę multimedialną Ośrodka Muzealno - Edukacyjnego w Parku Narodowym "Ujście Warty". Dnia 07.06.2023 r. wychowankowie wspomnianych klas wraz z opiekunami p. Beatą Dziadul, p. Anną Brzozowską, p. Danutą Fossa oraz p. Damianem Podstawczukiem udali się do miejscowości Słońsk.

Tam zwiedzając ośrodek pracowali z kartami pracy i w parach znajdowali odpowiedzi wędrując przez 9 sal tematycznych: ptakom podobni, wirtualny lot balonem, ptasi nawigator, cztery pory roku, rzeka, sala Słońsk, laboratorium, świat przyrody oraz podsumowanie wystawy. Wizyta w ośrodku przybliżyła uczniom walory przyrodnicze oraz wartości kulturowe obszaru "Ujście Warty". Tutaj przekonali się, że bagna naprawdę tęsknią życiem. Kolejną atrakcją naszej wycieczki była zabawa w Open the Lock w Gorzowie Wlkp. Uczniowie podzieleni na grupy odgadywali różnorodne zagadki, aby wydostać się z zamkniętych pomieszczeń o danej tematyce. Ostatnim punktem naszej wyprawy była wizyta w McDonald's. Radośni i pełni wrażeń bezpieczne wróciliśmy do Dębna.

Wychowawczyni klasy 6a.

Danuta Fossa

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• MAMY SUPERFARMERA 2023!

• W poniedziałek, 12 czerwca 2023 r.  o godzinie 15.30  odbyły się Mistrzostwa Szkolne o tytuł Superfarmera. Była to kolejna edycja konkursu, a tradycja grania w tę matematyczno-ekonomiczną grę planszową w naszej szkole sięga 2016 roku. W tym roku szkolnym w rozrywkach wzięło udział 10 uczniów. Po I turze gry do finału przeszli uczniowie: Michał Stefanowicz z klasy 3a oraz Hanna Dżon i Bartosz Wierzbicki z klasy 5b.Po 20 minutach gry i kibicowania tytuł Superfarmera otrzymał Michał Stefanowicz, II miejsce zdobyła Hanna Dżon, a trzecie - Bartosz Wierzbicki.
            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zawody przebiegły w miłej i wesołej atmosferze. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję Mistrzostw Szkolnych o tytuł Superfarmera!

Cieszymy się, że granie w gry planszowe nadal jest aktualne i są wśród naszej społeczności szkolnej uczniowie, którzy bardzo lubią w taki  sposób spędzać swój wolny czas.

Szczególne podziękowanie kieruję do Pana Waldemara Pożaryckiego, który ufundował nagrody: słodkości, medale oraz piękny puchar dla zwycięzcy. Dziękuję także Radzie Rodziców za pomoc w zakupie nagród.

Monika Kubica koordynator szkolny Klubu Gier Planszowych.
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE”

• Do grona darczyńców biblioteki szkolnej dołączyli kolejni uczniowie. Podarowali 15 książek z literatury pięknej dla dzieci. Można obejrzeć je na zdjęciach. Zapraszamy!

Opracowanie: R. Kunisz

• BEZPIECZNE WAKACJE

• Na lekcjach plastyki uczniowie z klas 4-6 wykonali prace plastyczne  na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach podczas wakacji.

Powstała wystawa, do obejrzenia której zachęcamy wszystkich uczniów.
            Opracowanie: R. Kunisz