• BARBÓRKA

• 4 grudnia obchodzimy Barbórki - czyli święto górników. W tym dniu naszą szkolę odwiedził górnik – Pan Norbert Wilczyński. Bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o pracy górnika. Podczas spotkania uczniowie wzbogacili swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, obejrzeli  prezentację  oraz poznali  historię świętej Barbary. W trakcie spotkania było  wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał.

Uczniowie mogli  przyjrzeć się górniczemu mundurowi z bliska oraz czapce z pióropuszem. Była również okazja poznania oznaczeń kolorów pióropuszy oraz policzenia  guzików na mundurze. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, wszyscy otrzymali od gościa upominki, a dzieci przekazały życzenia z okazji górniczego święta.

Dziękujemy Panu Norbertowi za spotkanie.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

• KSIĄŻKO – PRZEDSTAW SIĘ! ODCZAROWUJEMY CZYTANIE

• 29 listopada uczniowie klasy 3 a realizowali pierwsze zadanie Ogólnopolskiego Programu Innowacji „Książko – przedstaw się! Odczarowujemy czytanie” pt. „Dopisz lub opowiedz treść”. Zajęcia zostały przeprowadzone w Bibliotece szkolnej. Pani Asia przygotowała uczniom ilustracje , które zainspirowały ich  do stworzenia własnego opowiadania.

Uczniowie chętnie słuchali i opowiadali treść historyjki obrazkowej i tworzyli własne pomysły. Na następnej lekcji zapisali swoje twórcze opowiadania na kartkach. Kolejnym  zadaniem będzie ilustrowanie  treści własnego opowiadania, które  zrealizowane  zostanie na lekcji plastyki. Po stworzeniu własnych książeczek uczniowie przygotują wystawę, którą  będzie można obejrzeć  w czytelni szkolnej.
            Teraz czekamy na ilustracje do twórczych opowiadań dzieci.
            Renata Rawlik, Joanna Turów

• Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO

• Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami był okazją do integracji uczniów klasy 2a z uczniami Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego.

Najpierw uczniowie klasy 2a zaprezentowali się w krótkim występie,  następnie dzieci spędziły czas na wspólnym wykonywaniu plakatów i wesołej zabawie. Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią dziękują za zaproszenie. Już planujemy kolejne spotkanie.

A. Frątczak