• WARSZTATY PRZYRODNICZE

• We wtorek, 15 kwietnia klasa 4b, 7a oraz 8a miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach przyrodniczych poprowadzonych przez panią Natalię Duer. Zajęcia były podsumowaniem projektu "Odtwarzanie mokradeł" realizowanego przez Fundację Zielonej Doliny Odry i Warty.

Na lekcji rozmawialiśmy o roli terenów podmokłych - ważnych dla przyrody i ludzi. Omówiliśmy niektóre zwierzęta występujące nad wodami, obejrzeliśmy eksponaty. Uczniowie dowiedzieli się również co Fundacja robi, żeby chronić ptaki gniazdujące na bagnach w okolicy Dębna, na Pomyślu. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.

D.P.

• DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia to urodziny Ziemi - czas, abyśmy połączyli siły i podjęli działania na rzecz naszej planety Ziemi. Dzisiaj, jak co roku, angażujemy się w akcję sprzątania, segregowania, recyklingu i promowania świadomości ekologicznej wśród najmłodszych.

Każdy najmniejszy gest ma ogromną sprawczą moc i znaczenie, dlatego swoją postawą zachęcamy do małych, codziennych działań, które mogą mieć wpływ na nasze środowisko. Razem możemy więcej. Zróbmy to dla siebie i przyszłych pokoleń.

Wychowawczynie z uczniami klas 1-3

• BAJKOWY KOGEL MOGEL

• 23 i 24 kwietnia uczniowie klasy 3 a wystawili w Bibliotece szkolnej przedstawienie teatralne, które wyreżyserowała Pani Joanna Turów. Przedstawienie oglądali koleżanki i koledzy z klas 1-3 oraz rodzice, rodzeństwo i dziadkowie naszych młodych aktorów.

Nie zabrakło uśmiechów, łez wzruszeń i gromkich braw. Było to ciekawe i cenne doświadczenie dla uczniów!
            Renata Rawlik

• POZNAJCIE NASZE PASJE

• Rozmowy o pasjach uczniów na lekcjach wychowawczych są niezwykle ważne. Pozwalają na lepsze zrozumienie uczniów, budują zaufanie i sprzyjają rozwojowi umiejętności. Dodatkowo, zwiększają motywację do nauki i wspierają zdrowie psychiczne uczniów. Każda pasja jest unikalna i warto ją docenić, aby stworzyć pozytywne i wspierające środowisko edukacyjne.

Uczennice z klasy 5b na lekcji wychowawczej opowiedziały o swojej miłości do koni, radości z obcowania z nimi, dbania o zwierzęta oraz jeździe na koniach. Kiedy uczniowie mają możliwość dzielenia się swoimi pasjami na lekcjach wychowawczych, czują, że są doceniani i zrozumiani.  Może to również pomóc innym uczniom zrozumieć i docenić różnorodność zainteresowań w ich klasie i  prowadzić do większej tolerancji i szacunku dla innych. Dzielenie się pasjami pomaga uczniom rozwijać umiejętności komunikacyjne i budować pewność siebie, rozwijać umiejętności interpersonalne, takie jak słuchanie i empatia. Rozmowy o pasjach pomagają uczniom radzić sobie ze stresem i napięciem, promując pozytywne samopoczucie i zdrowie psychiczne. Podsumowując, rozmowy o pasjach uczniów na lekcjach wychowawczych są niezwykle wartościowe. Przyczyniają się do tworzenia pozytywnego i wspierającego środowiska edukacyjnego, które docenia unikalne talenty i pasje każdego ucznia.
            Pamiętajmy, że inwestycja w zrozumienie i docenienie pasji naszych uczniów to inwestycja w ich przyszłość.