• MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH

• W świetlicy szkolnej odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Wzięli w nich udział uczniowie z klas I - VIII. W ramach rozgrywek odbyły się eliminacje, ćwierćfinały oraz półfinały i finały. Do finału awans uzyskało czterech uczniów. Grano w nim systemem „każdy z każdym”.

Nagrody wręczała Pani Wicedyrektor Katarzyna Ciołek. Otrzymał je każdy uczeń, który uczestniczył w zawodach.

Ponadto pierwsza trójka mistrzostw otrzymała medale. Finansowo wsparła nas Rada Rodziców. Za co bardzo dziękujemy.

W finale uzyskano następujące wyniki:

• Szymon Stefanowicz – Miłosz Grzegorczyk 0:1

• Julian Kopaniecki – kl. III a

Organizator:

Waldemar Pożarycki

Wszystkie zdjęcia na szkolnym faceooku.

• ZWYCIĘZCA KONKURSU MOJA NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

• Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą konkursu pt. Moja najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa został Dawid Jenda z klasy 2a.
            Wielkie gratulacje!

Obecna edycja konkursu odbyła się w innej formie, ponieważ polegała na własnoręcznym wykonaniu w programie graficznym PAINT rysunku przedstawiającego szopkę bożonarodzeniową.

Dziękujemy i zapraszamy już teraz do udziału w kolejnej edycji konkursu!
            Monika Kubica, Anna Węgier

• EDUKACJA W KLASACH 5A I 5B

• Dnia 2 lutego 2023 roku uczniowie klasy 5a i 5b spotkali się z pracownikiem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie z Panią Reginą Giniewicz oraz przedstawicielem Policji Panią Agnieszką Bubak. Uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ na organizm młodego człowieka mają napoje energetyczne, jak chronić się przed chorobami.

Pani Agnieszka Bubak mówiła o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, poruszyła także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.  Uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do zaproszonych gości.

Dziękujemy  za spotkanie

Uczniowie klasy 5a i 5b

• PROJEKTUJEMY CZAPKĘ DOKTORA PAJ -CHI-WO

• Lektura ,,Akademii pana Kleksa” zainspirowała nas do zrealizowania projektu edukacyjnego, w ramach którego powstały czapki Doktora Paj- Chi- Wo.
            Warto przypomnieć, że  Paj-Chi-Wo podarował Mateuszowi "czapkę bogdychanów", przy pomocy której Mateusz ucieka przed wilkami zamieniając się w szpaka.

Wspomniana czapka miała czarodziejskie właściwości. Pozwoliła Mateuszowi zamienić się w szpaka. Niestety, zaginął guzik od cudownej czapki i książę nie mógł odzyskać dawnej postaci.
            Uczniowie klasy 4b na lekcji języka polskiego zaprojektowali i własnoręcznie wykonali czapki Doktora Paj- Chi-Wo według własnego pomysłu. Uczyli się i ćwiczyli nawlekanie igieł, starając się być precyzyjnymi. Przyszywali brakujacy guzik, aby umożliwić Mateuszowi powrót do ludzkiej postaci. Efekty naszej pracy można obejrzeć na fotografiach zamieszczonych na stronie internetowej szkoły i na Facebooku SP2.
            Zajęcia szycia ręcznego stymulują rozwój manualny uczniów. Umożliwiają uczniom dokonanie samooceny własnych umiejętności i możliwości oraz wyboru przyszłego zawodu. Zdobyte umiejętności przydadzą się uczniom  w codziennym życiu. Oprócz umiejętności manualnych wypracowujemy cechy charakteru, jakimi powinien odznaczać się dobry pracownik: cierpliwość, dokładność wykonania i doprowadzenie swojej pracy do końca, by można było zobaczyć efekt pracy.
            Zajęcia z podstaw krawiectwa uczą także kreatywności, pomagają odkryć zasadność odzieży używanej, nadawać jej drugie życie, a tym samym w minimalnym stopniu przyczyniać się do ratowania naszej planety.
            Takie zajęcia mają również na celu zachęcić młodych ludzi do innego, aktywnego spędzania czasu wolnego.