• BAL KARNAWAŁOWY klas 4-8

• 2 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowo-walentynkowy dla klas 4-8. Uczniowie świetnie się bawili biorąc udział w różnych grach i zabawach.

Wszyscy tańczyli do najnowszych przebojów. Uczniów nie opuszczał świetny humor.
            Samorząd uczniowski.

Więcej zdjęć na szkolnym facebooku.

• DZIECI SIECI - PLIK I FOLDER NA TROPIE INTERNETOWYCH KŁOPOTÓW

• W czwartek 2 marca 2023 r. uczniowie klasy 4b wzięli udział w nietypowych zajęciach z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Obejrzeli spektakl online, który podejmował temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu oraz wzięli udział w sesji pytań i odpowiedzi. Głównymi bohaterami spektaklu byli Ola i Filip. Dzieci wiele czasu spędzały w świecie wirtualnym.

Bardzo lubiły gry komputerowe, oglądanie filmików i media społecznościowe. Filip powoli tracił kontakt z rzeczywistością, co było to wielkim zmartwieniem rodziny. Na szczęście Oli udało się wezwać na pomoc dwóch superbohaterów. Plik i Folder zdiagnozowali u Filipa groźnego sieciowciąga, ale na szczęście pomogli mu się od niego uwolnić. Dzięki udziałowi w spektaklu czwartoklasiści zrozumieli, że internet to wspaniałe źródło wiedzy i rozrywki, ale należy korzystać z niego rozsądnie. Bezpieczne i mądre korzystanie z sieci powinno być dla nas wszystkim celem nadrzędnym.

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• Dziś /1.03/ druhny i druhowie z zastepu Wilcze kły przyszli do szkoły w mundurach oraz  uczestniczyli w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych  przy pomniku Orła Białego na Placu Kobstytucji 3 Maja.

Oddali  cześć i okazali  wdzięczność Tym, którzy walczyli za naszą wolność. Wyrazli szacunek Tym dla, których Bóg, Honor, Ojczyzna były  najwyższymi  wartościami. Upamiętnili w ten sposób żołnierzy podziemia niepodległościowego - Żołnierzy Wyklętych.

Pełnili wartę przy pomniku dh. Aleksander Ostapczuk, dh. Weronika Szymczak, dh. Zuzanna Wiśniewska a dh. Oliwia Trybel asystowała Burmistrzowi i jego współpracownikom przy składaniu kwiatów.

Aleksander Ostapczuk

• BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI, NIE ULEGAJ DEZINFORMACJI

• W poniedziałek 27 lutego 2023 r. klasa 7a wzięła udział w lekcji zdalnej ,,Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?” Zajęcia trwały 45  minut i zostały zorganizowane w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Rozwój nowych technologii i środowiska cyfrowego sprawił, że mamy dostęp do bardzo wielu źródeł informacji, możemy także dzielić się nią w czasie rzeczywistym za pomocą różnego rodzaju mediów internetowych.

Stworzyło to wiele możliwości manipulacji przekazem, przeinaczania treści, a nawet tworzenie fałszywych komunikatów, tzw. fake newsów. O dezinformacji możemy mówić, gdy rozpowszechniane informacje: są całkowicie lub częściowo fałszywe, zmanipulowane lub wprowadzające w błąd, dotyczą kwestii ważnej z punktu widzenia interesu publicznego,mają wywołać niepewność lub wrogość, są rozpowszechniane lub wzmacniane, np. za pomocą sztucznej inteligencji. Czynnikiem, który istotnie wpływa na poziom utrwalenia informacji w pamięci, są silne emocje. Fałszywe wiadomości, które wzbudzają u odbiorców uczucie gniewu, strachu czy empatii, pogłębiają wiarę w fałszywy przekaz, są lepiej zapamiętywane i chętniej rozpowszechniane w Internecie. Powinniśmy sprawdzić, skąd pochodzi wiadomość, kto pierwszy ją przekazał i gdzie jest rozsyłana. Należy również sprawdzić autora. Pamiętajmy, że zdecydowanie mniej wiarygodny jest ktoś, kto podpisuje się tylko nickiem.