• WALENTYNKI NA LEKCJACH POLSKIEGO W SP2

• Tegoroczne walentynki obchodziliśmy przed feriami. To miłe święto, które służy kultywowaniu tradycji walentynkowej, wytworzeniu pogodnego i radosnego nastroju, wzmacnianiu integracji podczas wspólnych zabaw, rozwijaniu u uczniów poczucia przynależności do społeczności szkolnej, zachęcenie do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom i bliskim).

W tym celu przygotowaliśmy walentynkowy słoik z miłymi słowami. Do słoika uczniowie wrzucali karteczki (serduszko) z motywującymi słowami, które później losowali uczniowie młodszych klas. Walentynkowe komplementy bardzo spodobały się uczniom i z przyjemnością je głośno odczytali. Uczniowie zabrali je ze sobą, pilnując jak najdroższego skarbu. Następnie wypisaliśmy skojarzenia z walentynkami, które posłużyły do zaprojektowania wykreślanki. Uczniowie, wykreślając wskazane słowa, ćwiczyli koncentrację uwagi, spostrzegawczość, ćwiczyli panowanie nad emocjami i uczyli się doprowadzać zadanie do końca. a koniec dnia zostały wykonane kartki walentynkowe, które zostały wręczone osobom, które darzymy sympatią.

To był dzień  miłości, radości i innych wspaniałych uczuć.

• ODDAJEMY DO WASZYCH RĄK KOLEJNY NUMER ,,ARKADII”

• Miesięcznik szkolny ,,Arkadia” tuż przed feriami podsumował zaangażowanie i osiągnięcia uczniów w pierwszym półroczu. Nie zapomniał również o zaangażowaniu społeczności szkolnej w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom i wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie za wielkie serce i ogromne zaangażowanie.

Warto również przeczytać relację z wycieczki klas 4a, 4b i 5a, które 25 stycznia  wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, by obejrzeć spektakl ,,Piękna i bestia”.
            W ramach programu ,,Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła 8 zestawów konstrukcyjnych STEAM do samodzielnej budowy robota edukacyjnego Q-SCOUT i nauki programowania. W szkolnej gazecie przeczytacie, jak przebiegały zajęcia z wykorzystaniem w/w materiałów edukacyjnych.
            Nie mogło również zabraknąć informacji ze spotkania z przedstawicielem policji panią Agnieszką Bubak oraz pracownikiem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie panią Reginą Giniewicz w ramach akcji BEZPIECZNE FERIE.
            Zapraszamy do lektury i wszystkim życzymy bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.
            Arkadia_luty_2023.pdf

• ANKIETA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W SIECI

• Chcąc poznać opinię uczniów na temat korzyści i zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z internetu, przeprowadziliśmy anonimową ankietę wśród chętnych uczniów klas IV-VIII.  Poniżej zamieszczamy pytania i wyniki badania.

Wychowawcy klas na lekcjach wychowawczych wraz z uczniami przeanalizują wyniki ankiety i wyciągną wnioski. Zachęcamy również do przedstawienia rezultatów rodzicom na zebraniach klasowych.

Pamiętajmy, korzystania z internetu trzeba się nauczyć. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem korzystania z sieci, warto dowiedzieć się, jakie zagrożenia można w niej spotkać i jak ich uniknąć.Nie ma nic złego w korzystaniu z internetu, jeśli jest się świadomym jego zagrożeń i podchodzi się do niego z ostrożnością i nieufnością.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU

• Światowy Dzień Śniegu w roku 2023 przypada na 15 stycznia. My obchodziliśmy go dzisiaj. Dzień Śniegu? A jak go uczcić jak za oknem aura iście wiosenna. Prawdziwej zimy nie widać, za to jest deszcz i dodatnie temperatury. My jednak poradziliśmy sobie i przenieśliśmy się do krainy śniegu i lodu. Wspólnie jeździliśmy na saniach z kocyków organizując wyścigi zaprzęgów. Była też bitwa na „gazetowe” śnieżki. Radości było wiele, czuliśmy choć trochę namiastkę zimy. Nasze korytarze ozdobione zimowymi dekoracjami, stosami papierowego śniegu przypomniały nam jaka jest pora roku. Wszystkie dzieci z klas I-III świetnie się bawiły, a teraz czekamy na prawdziwą zimę.
            I. Grzegorczyk, J. Turów