• JESTEŚMY AUTORAMI KOMIKSU Z NOWYMI PRZYGODAMI KAJKA I KOKOSZA

• Klasa 4b na lekcji języka polskiego projektowała autorskie komiksy z nowymi przygodami Kajka i |Kokosza. Tworzenie komiksu to fascynująca przygoda, dostępna dla każdego. Wystarczy kartka papieru, kredki  i... wyobraźnia  pozwalająca na wykreowanie postaci.

Podczas lekcji uczniowie stworzyli komiks: narysowali  relacje bohatera z jego towarzyszami, ustawili kadr oraz zaplanowali dymki z wypowiedziami bohaterów. W tym celu wcielili się w role scenarzystów, kolorystów, rysowników i redaktorów. Zajęcia kształciły u uczniów umiejętność tworzenia i redagowania tekstów przy jednoczesnym rozwijaniu ich wyobraźni oraz myślenia kreatywnego, innowacyjnego i krytycznego. Uczniowie doskonalili umiejętność odczytywania komiksów, wskazywali elementy komiksu,  odpowiednio dobierali dymki i rozmieszczali je w ramce,   odczytywali zapisy w dymkach w odpowiedniej kolejności,  tworzyli krótką opowieść fabularną na wybrany przez siebie temat. Na zakończenie zajęć uczniowie przypinali swoje prace do tablicy i oglądali prace kolegów. Zwracali uwagę na użycie zróżnicowanych elementów komiksu, które zostały omówione na lekcji. Oceniali prace i uzasadniali swoje zdanie. Zajęcia uczniom bardzo się spodobały i na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.

• DYSKOTEKA SZKOLNA

• 28 września, w godzinach popołudniowych, odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie uczestniczyli w konkursach.

Podczas dyskoteki mogliśmy usłyszeć „topowe” przeboje polskich i zagranicznych artystów. Wszyscy zasmakowali wspólnie przygotowanych przekąsek. Dyskoteka została przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Z pewnością to nieostatnia taka impreza.

• ZAPRASZAM DO UCZESTNICTWA W TURNIEJU WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

• W listopadzie chętni uczniowie z klas IV-VIII wezmą udział w Turnieju Wiedzy o Języku Polskim. Konkurs odbywa się corocznie w naszej szkole i polega na wykonaniu cyklu zadań poszerzających wiedzę o naszym języku ojczystym.

Zadania będzie można odbierać przez cały listopad od pani Wioletty Rafałowicz.
            Uczestnicy Turnieju wykonają 5 zadań. Ich celem jest przede wszystkim dotarcie do informacji i wyciągnięcie wniosków. Z tego powodu Turniej sprzyja uczeniu się a nie rywalizacji.

Zaczynamy 2 listopada, ale już dziś zapraszam.

• WOPR MYŚLIBÓRZ W KLASACH I-III

• Z okazji obchodzonego 16 października Dnia Przywracania Czynności Serca, dzieci z klas I-III gościły ratowników WOPR w Myśliborzu. Celem spotkania było podniesienie wiedzy na temat udzielania I pomocy osobie z nagłym zatrzymaniem akcji serca.

Uczniowie nie tylko dowiedzieli się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze oraz wykonać czynności ratujące życie ale także mieli okazję przećwiczyć nabyte umiejętności na fantomach.

A. Frątczak