Robotyka dla Smyka grupa II szykuje się na Dni Otwarte, aby zademonstrować nasze działania w Laboratorium Przyszłości
ZAPRASZAMY
Opiekun grupy: Monika Kubica
Robotyka dla Smyka grupa II szykuje się na Dni Otwarte, aby zademonstrować nasze działania w Laboratorium Przyszłości
ZAPRASZAMY
Opiekun grupy: Monika Kubica
21 marca 2023 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie radośnie powitała wiosnę. Dzień ten ubarwiliśmy własnymi kreacjami, niestandardowymi lekcjami oraz muzyką i zabawami w trakcie przerw. Chętni uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w zaprojektowanym przez siebie stroju, inni ubrali się zgodnie z ustalonym kluczem. W szkole dominowały kolory: żółty, różowy, fioletowy, beżowy, czerwony, niebieski, pomarańczowy i biały.
Niekiedy nauczyciele zamieniali się rolami z uczniami, którzy prowadzili zajęcia bądź zaprojektowane przez siebie ćwiczenia dla swoich rówieśników. Lekcje przebiegały w swobodnej atmosferze, a nauka miała charakter zabawowy i rozwijający uzdolnienia. Uczniowie klas młodszych narysowali wspaniałe portrety PANI WIOSNY. Podczas przerw brali udział w animacjach przygotowanych przez samorząd uczniowski i nauczycieli. Na korytarzach szkolnych bawiliśmy się i i słuchaliśmy muzyki. Na boisku szkolnym podczas każdej przerwy uczniowie korzystali z uciech, korzystając z możliwości, jaką daje duża skakanka i grali w piłkę. Czas ten wykorzystaliśmy także na integrację klas.
Wioletta Rafałowicz i Dorota Podbereska
Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
W pierwszym dniu wiosny uczniowie klasy 4b wykonali na lekcji języka polskiego niestandardowe ćwiczenie ortograficzne. Każdy uczeń zgromadził słownictwo z wylosowaną trudnością ortograficzną.
https://wheelofnames.com/pl/k24-b3e
Słoneczko wykonaliśmy z jednorazowych talerzyków, a na kolorowych promieniach zamieściliśmy trudne pod względem ortograficznym słowa.
Podczas pracy korzystaliśmy ze słownika ortograficznego, utrwalając znajomość alfabetu.
Uczniowie zapamiętywali pisownię trudnych wyrazów oraz poszerzali zasób aktywnego słownictwa.
Efekty pracy uczniów można zobaczyć w sali nr 14, jak na szkolnym facebooku.
Wioletta Rafałowicz
W tegoroczną V edycję akcji włączyły się óżne środowiska: przedszkolaki, dzieci i młodzież ze szkół, studenci, nauczyciele, wykładowcy, rodzice, seniorzy, pracownicy oraz władze rozmaitych instytucji państwowych i prywatnych z całej Polski.
Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do grona darczyńców.
Koordynatorem i pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji jest Pan Tomasz Konturek z Fundacji Ignatianum z Krakowa. Tegoroczna akcja KREDKOBRANIE odbywała się pod hasłem "Pokoloruj przyszłość na 5". Wg informacji od fundacji w całej Polsce zebrano prawie 80 tysięcy sztuk przyborów szkolnych i materiałów plastycznych tj. zestawów kredek, farb, plastelin, pisaków, długopisów, ołówków, zeszytów, bloków, papierów kolorowych, klejów, nożyczek, temperówek, nożyczek, gumek, plecaków, piórników, itd. Zebrano też dary pieniężne, które przeznaczono na zakup książek do bibliotek szkolnych na Kresach.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę piękną, charytatywną akcję pomocy polskim dzieciom i młodzieży z Kresów.
W podziękowaniu za udzielone wsparcie nasza szkoła otrzymała dyplomy.
Koordynator szkolny akcji: Monika Kubica
Powered by aSc EduPage