• ORTOGRAFICZNE MOTYLKI

• Kolorowanki ortograficzne to świetna zabawa i nauka, zwłaszcza dla młodszych uczniów. Z tego powodu nie mogło ich zabraknąć podczas realizacji innowacji ortograficznej. Uczniowie klasy 4b utrwalili w ten sposób pisownię wyrazów z ,,ó” i ,,u”.

Zanim jednak zaczęli kolorować, sprawdzali pisownię wyrazów w słowniczku ortograficznym i uzupełniali luki w słowach. Kolorowanki sprawdzały znajomość pisowni wyrazów, zachęcały do sięgnięcia po słowniczek ortograficzny, dostarczając jednocześnie przyjemności.

• JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI ORTOPISA I AUTORAMI DYKTANDA

• Podczas realizacji innowacji ,,Przez meandry ortografii z Ortopisem” uczniowie pracowali w małych grupach. Każdy zespół otrzymał słownik ortograficzny, aby na chybił trafił wylosować hasła, które następnie zostały użyte w redagowanym  dyktandzie.

Zostały one wyeksponowane przy pomocy koloru żółtego. Pracę uczniów też ilustrują zdjęcia. Zadanie okazało się wyzwaniem, ale też ciekawą przygodą. Uczniowie zapamiętali prawidłowy zapis haseł i pośmiali się, czytając dyktanda swoich rówieśników. W przyszłości wylosują jedno dyktando i zapiszą je ze słuchu.

• WYCIECZKA KLAS I DO CZELINA

• Klasy I udały się 30 września do Wioski Lapońskiej w Czelinie. Na miejscu czekało na nie mnóstwo atrakcji. Dzieci poznały zwierzęta takie, jak renifery, osły czy strusie.

Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o ludzie Samów i wesoło spędzały czas podczas takich samych zabaw, w jakich uczestniczą dzieci Samów. Ogromną radość sprawiła dzieciom przejażdżka na kucyku. Zwieńczeniem wizyty w Wiosce Lapońskiej była uczta złożona z pysznych kiełbasek i podpłomyków z dżemem.

A. Frątczak, J. Bałko

• „DETEKTYW POZYTYWKA” W KLASIE 2B

• W ramach akcji czytelniczej pt. „ Cała szkoła czyta dzieciom ” 28 września w klasie 2B odbyło się spotkanie czytelnicze., na którym zaprezentowałam książkę Grzegorza Kasdepke  pt „ Detektyw Pozytywka ”.

Drugoklasiści wysłuchali fragmentu książki , w której detektyw pomagał małej dziewczynce odnaleźć skarpetki. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące historyjki . Spotkanie spodobała się dzieciom i dlatego mam motywacje do tego, aby prezentować inne ksiązki w klasach młodszych. Zachęcam innych do uczestnictwa  w tej akcji.

Opracowanie: Aniela Krauze