• POJEDYNEK Z ORTOPISEM

• Dnia 12 października 2022 roku chętni uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w innowacyjnym konkursie ortograficznym. Zadania były różnorodne i zostały podzielone na trzy rundy. Uczniowie wypełniali tekst z lukami, rozwiązywali rebusy ortograficzne i objaśniali, którymi znakami interpunkcyjnymi i w jakich okolicznościach należy się posługiwać.

Wykazali się więc wiedzą teoretyczną i praktyczną. Każdy uczestnik pojedynku otrzymał pamiątkowy ołówek i teczkę od Szkolnego Klubu Ortograffiti.
            W pojedynku z Ortopisem zwyciężyła Hanna Witkowska, której serdecznie gratulujemy.
            W kolejnym roku szkolnym ponownie staniemy do rywalizacji z Ortopisem.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

• Corocznie 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. To święto zostało ustanowione, aby zwrócić uwagę ludziom, że zwierzęta są istotami żywymi, a nie rzeczami i mają swoje prawa, które należy przestrzegać.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października.

Z okazji tego święta uczniowie klas 4-6 wykonali portrety swoich pupili. Niektórzy narysowali zwierzęta, których nie mają w domu, ale które bardzo lubią.

Prace uczniów można podziwiać na szkolnej wystawie.
            Monika Kubica
            Galeria wszystkich plakatów znajduje się na
            szkolnym Facebooku.

• DZIEŃ CHŁOPCA W SP2

• 30 września obchodzimy Dzień Chłopca. Z tej okazji samorząd szkolny składał życzenia dla chłopców oraz wręczał im drobne upominki. Odbył się również plebiscyt na najsympatyczniejszego chłopca w każdej klasie.

Oto zwycięzcy:

kl. 1a Szymon Langiert,
            kl. 1b Jakub Wróblewski,
            kl. 2a Dawid Jenda,
            kl. 2b Marcel Peroń,
            kl. 3a Michał Stefanowicz,
            kl. 3b Vincent Nowicki,
            kl. 4a Marcel Mazurkiewicz,
            kl. 4b Aleksander Fryntokwski,
            kl. 4c Szymon Stefanowicz,
            kl. 5a Dawid Moskalik,
            kl. 5b Bartosz Wierzbicki,
            kl. 6a Bartek Wierzbicki,
            kl. 6b Karol Włodarczyk,
            kl. 7a Olaf Grabowski,
            kl. 7b Aleksander Galas,
            kl. 8a Kornel Dziechciarz,
            kl. 8b Piotr Stanisławczyk.

Na przerwach chłopcy mogli wziąć udział w różnych zabawach, które odbywały się na korytarzu.

• STACJE ZADANIOWE NA LEKCJI POŚWIĘCONEJ LEKTURZE

• Czytanie lektur nie jest ulubionym zajęciem uczniów.  Warto więc zadbać o lekcje z tekstem literackim i zorganizować je tak, aby nawet ten uczeń, który nie przeczytał utworu, jak najwięcej z niego zapamiętał. Tak zwane stacyjki są niezawodne. Przekonała się o tym klasa 7a.

Zadania  były dostosowane do możliwości klasy, dlatego zaangażowanie uczniów było wielkie. Uczniowie pracowali w ciszy. Motywacja do wykonania zadania była satysfakcjonująca, a dynamika pracy ogromna. Dlaczego warto stosować na lekcji taką formę pracy?

• Uczniowie mają więcej pomysłów,
            • wspólnie dokonują wyboru najciekawszego, najlepszego, najtrafniejszego,
            • wszyscy są odpowiedzialni za wykonania zadania,
            • podział zadań odbywa się według talentów, możliwości, umiejętności w ramach grupy,
            • uczniowie uświadamiają sobie, jakie posiadają zalety,
            • następuje poprawa relacji pomiędzy uczniami,
            • uczniowie wykonują obszerniejszą pracę niż w przydatku indywidualnej realizacji zadania,
            •  pracują w otoczeniu innych osób i otrzymują od nich wsparcie.

Polecam!