• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FAUNA I FLORA W WIOSENNYM WYDANIU

• Do tegorocznego konkursu fotograficznego przystąpiło 42 uczestników z klas 1-3. Zadaniem małych fotografów miało być uchwycenie zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku, a budzących się wiosną i czynionych tę porę wyjątkowa i niepowtarzalną. W tym roku formuła konkursu została zmieniona, to dzieci wybierały najciekawsze zdjęcia. Oto nasi zwycięzcy. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.
            Organizatorzy Renata Rawlik i Małgorzata Jokiel
          • KONKURS TANECZNY

• 15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Taneczny dla klas 1-8. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1a i 1b.

Dziewczynki zatańczyły przygotowany układ taneczny i zajęły III miejsce.
            Gratuluję! I. Grzegorczyk

• WYSTAWY Z OKAZJI DNIA ZIEMI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

• W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie z klasy 5a, 6a uczestniczyli w  zajęciach bibliotecznych na temat zmian klimatu zachodzących na Ziemi i wpływu destrukcyjnej działalności człowieka na zachodzące na naszej planecie niekorzystne zmiany.

Uczniowie uczestniczyli w prelekcji i pogadance, podczas której podawali  przykłady rozwiązania problemu, wykonali także plakaty i prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece  pt. ”Jak pomóc naszej planecie?”
            We współpracy z nauczycielką plastyki panią Małgorzatą Żarkowską- Miałszygrosz  powstała także wystawa prac plastycznych uczniów z klas 4-7, przy sali nr 1.

Zapraszam do jej obejrzenia!
            Opracowanie: Renata Kunisz

• JESTEŚMY POMYSŁOWI I OTWARCI

• Światowy Dzień Zespołu Downa, znany również jako Dzień Kolorowej Skarpetki, to coroczne święto mające na celu zwiększenie świadomości na temat zespołu Downa. W tym dniu uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych stworzyli historię opowiedzianą z perspektywy skarpetki. Ta kolorowa część garderoby stała się narratorem opowiadania, które poniżej prezentujemy.

Redagowanie opowiadania pozwala na wyeliminowanie błędów gramatycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych, co zwiększa czytelność i zrozumiałość tekstu. Regularne układanie historii  pomaga w rozwijaniu umiejętności pisarskich. Pozwala zrozumieć, jakie błędy są najczęściej popełniane, a następnie pracować nad ich eliminowaniem. Umożliwia poszukiwanie własnego stylu pisarskiego. Redagowanie pomaga też w utrzymaniu spójności tekstu, dzięki czemu czytelnik  zrozumie przekaz i będzie z zainteresowaniem śledził rozwój fabuły. Proces redagowania może być satysfakcjonujący, gdy widzimy, jak nasz  tekst przekształca się w ciekawie napisane i przemyślane opowiadanie. Pamiętajmy, że redagowanie to nie tylko poprawianie błędów, ale także sztuka tworzenia lepszego tekstu. Dlatego warto poświęcić czas na redagowanie swoich kreatywnych opowiadań. To inwestycja, która przynosi korzyści zarówno teraz, jak i w przyszłości. Światowy Dzień Zespołu Downa to ważna okazja do zwiększenia świadomości i wsparcia dla osób z tym schorzeniem. Poprzez edukację, świętowanie różnorodności możemy wszyscy przyczynić się do budowania bardziej akceptującego i otwartego świata.