• ENGLISH THROUGH THE TRAIN WINDOW

          • To innowacja pedagogiczna łącząca naukę języka angielskiego z podróżą pociągiem. 18 marca grupa naszych uczniów pod opieką nauczycielek Danuty Fossy i Martyny Kalickiej wyruszyła na warsztaty językowe do miejscowości Międzygórze w Kotlinie Kłodzkiej. 

            Podróż pociągiem była ciekawym przeżyciem, ale również inspiracją do podniesienia kompetencji językowych i utrwalenia słownictwa niezbędnego w takich sytuacjach.
            Danuta Fossa
            GALERIA

          • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

          • Dnia 02.04.2024 r. cała Polska obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczęły się również obchody Światowego Miesiąca Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem.Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układy nerwowego, lecz należy pamiętać, że nie jest on chorobą. Nasza szkoła w tym roku również przyłączyła się do obchodów tej wyjątkowej akcji.

            Dnia 04.04.2024 r. klasa 1b wraz z wychowawczynią p. Anią Wierzbicką oraz pedagogiem p. Martyną Kalicką spotkała się uczniami ze Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego im. Jana Bosko, aby wspólnie w ramach integracji świetować ten wyjątkowy dzień. Na początku wszystkie dzieci przywitały się w kole, przedstawiając swoje imię. Następnie wspólnie bawiły się gumą sensoryczną i chustą animacyjną. Następnie razem pokonywały obwody stacyjne intory przeszkód. Pani Ania Pączko - wychowawczyni w Szkole Salezjańskiej oraz mama naszego ucznia opowiedziała dzieciom czym jest Autyzm i co czują dzieci dotknięte tym zaburzeniem rozwojowym. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Z uwagi na cały miesiąc poświecony Świadomosci Autyzmu uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz z klasy 5a również przyłączyli się do obchodów. Pani pedagog wyjaśniła dzieciom pojęcie autyzmu i że pomimo wielu różnic rozwojowych tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami i równi względem siebie. Uczniowie wykonali piękne, kolorowe plakaty symbolizujące solidarność z osobami że Spektrum Autyzmu.

            Pedagog szkolny Martyna Kalicka

          • ODWRÓCENIE RÓL NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

          • Uczniowie klasy 8a zostali zaangażowani w przygotowywanie i prowadzenie lekcji powtórzeniowych dotyczących lektur obowiązkowych. Stali się nauczycielami i poza przekazywaniem swojej wiedzy innym, starali się zaangażować rówieśników w proces uczenia, proponując im różne aktywizujące metody pracy i ćwiczenia. Samodzielne poprowadzenie zajęć wymagało od uczniów nie tylko wcześniejszego opanowania materiału, ale też przemyślenia sposobu pracy tak, aby dopasować do nich formę prezentacji i ćwiczeń. 

            Wcześniejszy namysł nad zajęciami i przygotowania były równie ważne, jak ich przeprowadzenie. Zobaczyli, ile pracy wymaga przygotowanie lekcji. Jednogłośnie przyznali, że podczas przygotowań ugruntowali swoją wiedzę o lekturze, co z pewnością wykorzystają podczas egzaminu ósmoklasisty. Przygotowując się do zajęć, sięgnęli po lekturę, własnoręcznie wykonali pomoce dydaktyczne, zaplanowali kolejność aktywności, wykorzystali technologię komputerową. Metoda uczymy innych pozwoliła rozwinąć umiejętności komunikacji, prezentacji i przekazywania wiedzy w prosty i zrozumiały sposób. Mimo, że wypowiadanie się na forum jest stresujące, pokonali swój strach.
            Uczniowie poprzez samodzielne planowanie i prowadzenie lekcji przejmowali więcej odpowiedzialności za to, czego, jak i po co się uczą.
            Wioletta Rafałowicz

          • DZIEŃ WIOSNY TO DZIEŃ RADOSNY

          • 21 marca 2024 roku klasa 5b  radośnie powitała wiosnę. Dzień ten ubarwiliśmy oryginalnymi fryzurami, niestandardowymi lekcjami oraz muzyką i zabawami w trakcie przerw. Chętni uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w zaprojektowanym przez siebie stroju, inni ubrali się zgodnie z ustalonym kluczem. W szkole dominowały kolory: żółty, różowy, fioletowy, beżowy, czerwony, niebieski, pomarańczowy i biały. Lekcje przebiegały w swobodnej atmosferze, a nauka miała charakter zabawowy i rozwijający uzdolnienia. Uczniowie wykonali portret PANI WIOSNY. 

            Podczas przerw brali udział w animacjach przygotowanych przez samorząd uczniowski i nauczycieli. Na korytarzach szkolnych bawiliśmy się i i słuchaliśmy muzyki. Na boisku szkolnym podczas  każdej przerwy uczniowie korzystali z uciech,  korzystając z  możliwości, jaką daje duża skakanka i grali w piłkę.
            Czas ten wykorzystaliśmy przede wszystkim  na integrację klasy.
            Wioletta Rafałowicz

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp