• MAM TALENT

• Konkurs „Mam talent” odbył się 4 marca 2021r. Obejrzeliśmy popisy muzyków, śpiewaków, recytatorów, tancerzy, sportowców i ludzi humoru, którzy pokazali nam, że szkoła jest prawdziwą kuźnią talentów. W konkursie wzięło udział 19 uczestników z klas I-III.

Jury w składzie Adam Kowalski, Elżbieta Bąk i Maria Paliwoda wyróżniło Dominika Taracińskiego z klasy 1a, Klaudię Jaworską z klasy 2b i Marcelinę Jacurę z klasy 3a. I miejsce zajęła Marta Zubala z klasy 2c, II miejsce Lena Grzebalska z klasy 2c a III Aleksandra Bałko z klasy 1a. Konkurs brawurowo poprowadziły Hanna Taracińska i Hanna Witkowska, które umiliły nam czas popisami wokalnymi. Dziękujemy sponsorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji konkursu.

Wychowawczynie klas 2

• „ZABAWA Z KSIĄŻKĄ”– TRWA

• W ramach podjętego działania, uczniowie z klas I-III wypożyczają, czytają, udzielają odpowiedzi na pytania i rysują, a wszystkie te czynności dotyczą treści czytanych książeczek, wypożyczanych w bibliotece.

Druga tablica została zapełniona efektami zabawy plastyczno – literackiej z książkami, dlatego zapraszam Rodziców uczniów i Każdego do obejrzenia zdjęć w galerii. Uczniowie oglądają te prace codziennie na wystawie w bibliotece.

M.Paliwoda-nauczyciel bibliotekarz

• REALIZACJA PROJEKTU “MŁODZI W AKCJI” UWIEŃCZONA SUKCESEM

• W I semestrze roku szkolnego 2020/21 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie wraz z panią Wiolettą Rafałowicz wzięli udział w ogólnopolskim projekcie “Młodzi w akcji”.
            Zrealizowali program edukacyjny wspierający czytelnictwo zatytułowany “PoczytajMy”.

Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze uczniowie wspólnie bawili się, rysowali, tańczyli, śpiewali, a także uczyli się przy pomocy zdalnych narzędzi pracy. W trakcie akcji czytelniczych młodzi ludzie w nietuzinkowy sposób pokazali swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie.
            Dzięki programowi uczniowie:
            1) uczyli się, w jaki sposób organizować spotkania czytelnicze, jakie ćwiczenia zaproponować, jak dobrać lekturę dla grupy uczestników, jak formułować pytania i polecenia,
            2) ćwiczyli dykcję, poprawne czytanie, autoprezentację,
            3) rozwijali własne talenty i dzielili się nimi z innymi, realizowali własne pomysły na akcje czytelnicze, zachęcające do sięgnięcia po książkę,
            4) dawali sobie koleżeńską informację zwrotną dotyczącą efektów działania oraz zaangażowania w klub czytelniczy.
            Dowodem realizacji projektu “Młodzi w akcji” są otrzymane dyplomy.

• JAK PRZEBIEGAŁ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO?

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego celem jest obrona znaków diakrytycznych i przeciwdziałanie nieużywaniu charakterystycznych polskich liter.

W bieżącym roku szkolnym zaplanowane przeze mnie aktywności uwzględniały hybrydowe nauczanie.
            Klasy 2b, 2c oraz 3b uczestniczyły w akcji na terenie szkoły, natomiast 4a i 5a zdalnie.
            Klasy młodsze zgromadziły jak największą liczbę wyrazów, w których występują litery ą i ę i je zilustrowały własnymi rysunkami.
            Klasy starsze wyszukiwały i wykreślamy w wykreślance ortograficznej wyrazy, w których występują litery: ł, ń, ć, ś lub ń oraz projektowały kolorowe chmury wyrazowe z ą i ę.
            Dziękuję paniom Małgorzacie Jokiel, Justynie Bałko i Annie Wierzbickiej, które włączyły się w organizację akcji szkolnej.

Organizator akcji szkolnej