• DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

• Klasy drugie wzięły udział w akcji edukacyjnej Dzień Kolorowych Skarpetek. Akcja związana była ze Światowym Dniem Zespołu Downa, który przypada  21 marca.   Założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Jednym z zadań, realizowanej w tym roku  innowacji pedagogicznej  było wykonanie skarpetkowych pacynek , jakże innych, ale przy tym wyjątkowych. Wysłuchaliśmy bajki terapeutycznej A. Chmielewskiej ,, Tajemnica znikających skarpetek”, która pomogła zrozumieć świat osób z tym zespołem oraz zaakceptować inność.

Wychowawczynie klas drugich

• W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC PROJEKT e-TWINNING

• W ramach projektu e-Twinning pt. „W oczekiwaniu na Wielkanoc” uczniowie klasy 1a i 3a wykonali plakaty świąteczne, których motywem były pisanki i kraszanki.

Dzieci dowiedziały się również, że te pierwsze są zdobione najróżniejszymi metodami, a te drugie malowane na jeden kolor.
            Kraszanki i pisanki, to obok baranka, króliczka i kurczaczka najbardziej charakterystyczny symbol tych świąt. Są nieodłącznym towarzyszem wielkanocnych stołów i stroików. Poza tym to nie tylko tradycja, ale także świetna zabawa!
            Iwona Grzegorczyk
            Renata Rawlik

• LET’S SING AND DANCE

• Uczniowie młodszych klas doskonale przyswajają słownictwo z języka angielskiego poprzez śpiewanie piosenek i pokazywanie ich treści. Wychodząc naprzeciw ich predyspozycjom bardzo często opracowuję choreografię do nauczanych piosenek i rymowanek. Dzieci wyjątkowo chętnie uczestniczą w tego typu aktywnościach. Zapraszam do obejrzenia filmików obrazujących tą metodę pracy.

Nauczyciel języka angielskiego
            Danuta Fossa

• WIELKANOCNA KRZYŻÓWKA OBRAZKOWA

• Zaprosiliśmy partnerów projektowych  do wspólnej zabawy przy rozwiązywaniu krzyżówki obrazkowej, którą przygotowaliśmy. Podzieliliśmy się też fotografiami z  podjętej aktywności. Przy okazji pozdrowiliśmy przedświątecznie wszystkich partnerów projektowych.

Zobaczcie, jak uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie prezentują rozwiązania krzyżówki obrazkowej.