• POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA

• Tak brzmiał tytuł X Archidjecezjalnego Rodzinnego Konkursu Artystycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 14 w Szczecinie, w którym udział wziął uczeń klasy 1 b - Wojciech Krzyżek - Wójciak.

Spośród ponad 50 aniołów, została wyróżniona praca konkursowa Wojtka. Serdecznie gratuluję!
            A. Wierzbicka

• NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

• Zapraszam wszystkich czytelników do odwiedzin biblioteki szkolnej i zapoznania się z książkami, które zostały pozyskane jako rabat,  w ramach współpracy z Wydawnictwem i Księgarnią Taniej Książki Tuliszków.

Lista książek do zamówienia powstała na podstawie rozmów z  czytelnikami i ankiet przeprowadzonych wśród uczniów,  w ubiegłym roku szkolnym. Zapraszam do czytania!

Opracowanie: R. Kunisz

• BAŚŃ ANDERSENA NA SPOTKANIU CZYTELNICZYM

• Klasa 1b z panią Anną Wierzbicką uczestniczyła w spotkaniu czytelniczym w ramach akcji „Spójrz na świat stronnicami książki” , na którym została zaprezentowana baśń H. CH. Andersena  pt.” Księżniczka na ziarnku grochu”.

Na początku lekcji uczniowie odgadywali tytuły baśni Hansa Christiana Andersena, na podstawie ilustracji przedstawionych w prezentacji multimedialnej. Następnie wysłuchali w całości tekstu baśni  ”Księżniczka na ziarnku grochu”. Potem, w kolejności chronologicznej porządkowali historyjkę obrazkową odnoszącą się do tekstu i odpowiadali na pytania.
            Opracowanie: R. Kunisz

• KRZYŻÓWKA ŚWIĄTECZNA W BIBLIOTECE

• W grudniu przed feriami,  38  uczniów z klas 4-8 uczestniczyło w konkursie pt. „Krzyżówka  Świąteczna”. Uczniowie odgadywali hasła związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu podsumowującym wyniki konkursu, została przygotowana prezentacja multimedialna, która zawierała ilustracje i definicje nieznanych i sprawiających uczniom trudności haseł z krzyżówki.

Uczestnicy zostali poczęstowani słodyczami zakupionymi ze środków Rady Rodziców.
            Opracowanie: Renata Kunisz