• BAJKOWA MATEMATYKA

• Konkurs matematyczny „Bajkowa matematyka ”rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział 98 uczniów. Uczestnicy zmagali się z „bajecznie” trudnymi zadaniami matematycznymi, w których spotkali swoich ulubionych bohaterów bajek i baśni. Oto laureaci konkursu:

Klasy 1:
            I miejsce – Borys Żłobicki kl. 1b
            II miejsce – Alicja Zawadzka kl. 1a
            III miejsce - Katarzyna Szwechłowicz kl. 1a, Karol Krzewina kl. 1b
            Wyróżnienia: Mark Lukashuk kl. 1a, Oskar Marek kl. 1b, Szymon Skupień kl. 1b
            Klasy 2:
            I miejsce – Gabriel Chwalko kl. 2b
            II miejsce – Jan Stryjewski kl. 2b
            III m. Ivo Nowicki kl. 2a
            Wyróżnienia: Jakub Cabaj kl. 2b, Jakub Osiński kl. 2b, Filip Pacholczyk kl. 2b
            Klasy 3:
            I miejsce – Alan Kapinus kl. 3a, Blanka Chomicz kl. 3b
            II miejsce – Dawid Mazur kl. 3a, Mikołaj Zarzycki kl. 3b
            III mmiejsce - Dawid Jenda kl. 3a
            Wyróżnienia: Michał Cwojdziński kl. 3b, Kinga Hadała kl. 3B
            Organizatorzy: I. Grzegorczyk, R. Rawlik, J. Turów

• UCZYMY SIĘ MÓWIĆ O EMOCJACH I ROZUMIEĆ SWOJE UCZUCIA

• Rozmowy o emocjach są bardzo potrzebne. Warto w nich wskazywać uczniom sygnały, jakie płyną z naszego ciała, ale też zwracać uwagę na myśli, które poprzedzają dane emocje. Na pojawiające się w nas uczucia mamy niewielki wpływ, ale na dalsze nasze zachowanie mamy  znaczący.

Uczniowie klasy 5b na cyklu lekcji wychowawczych poszukiwali  sposobów i strategii radzenia sobie z emocjami. Podpowiadali sobie wzajemnie, co można zrobić, żeby wrócić do równowagi. Wchodzili w role upersonifikowanych emocji. Potrafili zaprezentować wylosowaną emocję przy pomocy rysunku i wypowiedzi, w której wskazali, kiedy dane uczucie jest przez ludzi nielubiane i dlaczego.  Uczyli się świadomie wypowiadać się na temat przeżywanych emocji. Dzięki temu przyglądali się własnym uczuciom i wiązali je z konkretną sytuacją.
            Poszerzyli słownik emocji i uczymy się zasad, które rządzą relacjami międzyludzkimi. Uświadomili sobie, że nie wszyscy myślą i czują tak jak oni, co pokazują przez odmienność w zachowaniach i reakcjach oraz w różnicach w pragnieniach i marzeniach.
            Dzięki rozmowie o emocjach odkryliśmy, że każdy posiada swój wewnętrzny świat uczuć i myśli, który jest niezależny i  niepowtarzalny.