• NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE ,,RESPEKTUJ”

• Kampania RESPEKTUJ.PL to incjatywa skierowana do wszystkich środowisk szkolnych, którym leżą na sercu wartości takie jak: szacunek do drugiego człowieka, empatia, tolerancja. Będą to działania antyprzemocowe i antydyskryminacyjne – kompleksowe i wieloletnie – tworzone przy wsparciu organizacji, które od lat pomagają dzieciom i młodzieży: Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacją Orange, Międzynarodowym Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka, Dell Technologies.

Według najnowszego raportu Fundacji Orange uczniowie i uczennice doświadczają w szkołach i poza szkołami różnych form przemocy i dyskryminacji. Najbardziej boją się wyśmiania i bycia skompromitowanym. Zdarza się, że spotykają się z agresją słowną, fizyczną, cyberprzemocą.
            Kampania RESPEKTUJ.PL przeznaczona jest przede wszystkim dla nauczycielek, nauczycieli, a skierowana na działania z młodymi ludźmi.
            Wspólnie spędzony czas w szkole i  na wycieczkach wykorzystamy na realizację zadań, które będą zapobiegały przemocy i dyskryminacji.

• WYNIKI KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

• Z ogromna przyjemnością przedstawiamy Państwu uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH:

Zuzanna Olszak uczennica klasy 8b  – JĘZYK ANGIELSKI – opiekun: p.Małgorzata Zalech
            Dominik Fudała uczeń klasy 7b  – JĘZYK ANGIELSKI – opiekun: p.Damian Podstawczuk
            Oliwia Mart  uczennica klasy 8a  – JĘZYK NIEMIECKI  – opiekun: p.Małgorzata Jaźwińska
            Paweł Kunisz uczeń klasy 7a – GROGRAFIA – opiekun: p.Dorota Podbereska
            Kamila Miklas uczennica klasy 8a  – BIOLOGIA – opiekun: p.Iwona Olobry

Serdecznie gratulujemy!!

• WMTDAY 2023, CZYLI TABLICZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zagościł już na dobre w naszej szkole. Tę wspaniałą edukacyjną akcję organizujemy od 2015 roku. W matematycznej zabawie wzięli  udział  uczniowie z klas 4b, 7b, 3b i 1b. Po raz kolejny przygotowano szereg atrakcji matematycznych.

W klasach 4b i 7b uczniowie rozwiązywali karty pracy a na koniec zostali wybrani mistrzowie tabliczki mnożenia. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 60 działań w jak najszybszym czasie. Każdy z nich otrzymał dyplom oraz ocenę celującą.
            Uczniowie z klasy 1b grali w ,,Ja mam, kto ma oraz ,,Złap muchę. Wypełniali karty pracy zawierające działania do obliczenia z tabliczki mnożenia do 100. W klasie 3b uczniowie kolorowali matematyczne mandale.
            W przyszłym roku szkolnym przeprowadzona zostanie również ta akcja, ponieważ uczniowie bardzo lubią taki niecodzienny dzień i chętnie w nim uczestniczą.

Monika Kubica