• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• W dniu dzisiejszym tj.08.01.2024r.w naszejszkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Zmagania uczestników oceniały panie: Katarzyna Matuszewska i Anna Wierzbicka. Uczniowie pisali dyktando pt." Krajobrazy Polski - w puszczy".

Uczestnicy konkursu przygotowywali się już od 3 tygodni. Każdy z nich otrzymał wcześniej słówka do ćwiczeń, te same słówka wywieszono na korytarzu w celu lepszego wyćwiczenia słownictwa z trudnościami ortograficznymi. Mistrzami Ortograficzny zostali w klasach II: 1 miejsce Hubert Różański 2b, 2 miejsce Jakub Cabaj 2b
            w klasach III:
            1 miejsce Aleksander Kruszsk 3b,
            2 miejsce Dawid Jenda 3a,
            3 miejsce Zofia Piątkowska 3a.
            Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodką niespodziankę. Osoby, które zajęły miejsca na podium otrzymały dodatkowo upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Podczas konkursu jak i w czasie ogłaszania wyników dzieciom towarzyszyły ogromne emocje.
            Wszystkim zaangazowanym dziękują organizatorzy Renata Rawlik i Małgorzata Jokiel

• AMELIA STYPENDYSTKĄ BURMISTRZA DĘBNA

• 28 grudnia 2023 r., podczas LXXX sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki wręczył stypendia i nagrody za osiągnięcia sportowe i artystyczne. Jedną z docenionych osób jest uczennica naszej szkoły, Amelia Kożuszek.

Amelia otrzymała stypendium artystyczne Burmistrza Dębna za sukcesy, które odnosi  na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim w dziedzinie wokalnej i recytatorskiej. Amelia oprócz konkursów bierze również udział w licznych projektach organizowanych w naszym środowisku lokalnym. 5 stycznia w DOK-u można było zobaczyć, jak doskonale czuje się na scenie w powarsztatowym spektaklu „Święta, święta i po świętach.”

Gratulujemy Amelii talentu i ambicji oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Dorota Podbereska

• ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W KONKURSIE ŁADNEGO PISANIA

• Zapraszam uczniów/ wszystkie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie do uczestnictwa w Konkursie Ładnego Pisania. Pamiętajmy, że kaligrafia uczy precyzji, dokładności, dbania o każdy szczegół, cierpliwości, staranności. Wyrabia sprawność ręki. Pozwala kształtować linię pisma. Dlatego warto dbać o piękny zapis.

Cele konkursu:
            - rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania,
            - rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
            - rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzieży,
            - rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,
            - pobudzanie aktywności twórczej.
            Uczestnicy: W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie. Zgłoszenia przyjmuje pani Wioletta Rafałowicz do 15.02.2024 r.
            Zadanie konkursowe: Uczestnicy konkursu ręcznie przepiszą przygotowany przez organizatora fragment literatury piórem, bez użycia korektora, na białej kartce papieru.
            Czas trwania pracy ucznia wynosi 45 min.
            Termin: 20.02.2024 r.
            Spotykamy się o godzinie 8:55 w stołówce szkolnej.
            Dopuszcza się wykonanie wszelkich ozdobników do tekstu oraz ilustracji zależnie od inwencji twórczej ucznia.
            Ocenie będzie podlegać:
            - staranność pracy,
            - oryginalność elementów graficznych,
            - płynność pisma i estetyka połączeń liter,
            - brak błędów.

Zapraszam

• LUTY MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Nasza szkoła co roku bierze udział w ogólnopolskiej akcji DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa w sieci oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

Z tej okazji przygotowaliśmy działania adresowane do uczniów, jak i ich rodziców..
            Na lekcjach we wszystkich  klasach zostaną przeprowadzone pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Ponadto uczniowie wezmą udział w proponowanych aktywnościach:
            - Zajęcia pod hasłem ,,Uwaga-fake news!”, podczas których uczniowie będą uczyli się, jak rozpoznać fałszywą wiadomość, poznają mechanizm jej działania i zagrożenia oraz utworzą własne fake newsy lekturowe.
            - Zaprojektowanie mówiących awatarów, które mają ważne przesłanie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
            - Redagowanie opowiadania ,,Wirtualna znajomość”.
            - Zwizualizowanie zagrożeń w internecie.
            Z kolei rodziców zaprosimy do kampanii ,,DOMOWE ZASADY EKRANOWE”. Nadużywanie ekranów jest szkodliwe dla wzroku, może obniżać jakość snu, negatywnie wpływa na rozwój mózgu i rozwój mięśni dłoni.  Warto zastanowić się, jak regulować korzystanie z ekranów w rodzinie, tak by były one pozytywnym dodatkiem do życia rodzinnego, a nie jego centralnym punktem.
            Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Dzień Bezpiecznego Internetu.