• OGROMNY SUKCES UCZNIÓW SP2

• W dniu 16.02. 2024 siedemnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach środowiskowych Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy konkursu odnieśli bardzo duży sukces. Jury w składzie Dorota Latuszek, Nikodem Mazur, Joanna Rau zakwalifikowało aż 7 osób z naszej szkoły do etapu powiatowego:

Z kl. 1-3: Dawida Jendę z kl. 3a, Huberta Różańskiego z kl. 2b, Marikę Jachółkowską z kl. 1a
            Z kl. 4-6: Aleksandrę Bałko z kl. 4a, Hannę Niparko z kl. 5b, Antoniego Wolskiego z kl. 6b,
            Z kl. 7-8: Amelię Kożuszek z kl. 8a
            Oprócz tego wyróżnienia otrzymali:
            Marcel Niparko z kl. 1b, Zuzanna Kłosowska z kl. 2b, Adrianna Kierska z kl. 5b, Liwia Kopaszewska z kl. 4a.
            Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i chęci pokazania swoich umiejętności. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, a także w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który już niebawem.
            Anna Wierzbicka
            Elżbieta Bąk

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

• Pod takim hasłem, w czwartek 15 lutego 2024 roku, odbyły się w naszej szkole dni otwarte. Gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów, którzy licznie przybyli ze swoimi rodzicami. Czekało na nich mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów szkoły, np. warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonywały kwiatki z logo szkoły, czy możliwość zatańczenia układu tanecznego ze starszymi koleżankami.

Kolejną atrakcją była gra na bum bum rurkach z wykorzystaniem technologii informatycznej. Do tej zabawy włączeni zostali również rodzice. Dzieci miały też możliwość kodowania na macie , oglądania wirtualnego świata w okularach VR i obserwowania możliwości drukarki 3D. Była też okazja wykazania się sprawnością fizyczną podczas gier i zabaw na hali gimnastycznej. Wszyscy świetnie się bawili. Do zobaczenia we wrześniu.

• POMAGANIE JEST COOL!

• Uczniowie klasy 3 b postanowili wesprzeć zbliżający się festyn organizowany dla ucznia naszej szkoły Jakuba Stankiewicza i wraz z rodzicami na lekcji techniki wykonali piniaty. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie młodszego kolegi.

Dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom za tak wielkie zaangażowanie, pomoc i wsparcie. Razem możemy więcej, te słowa na prawdę mają wielka moc.

Wychowawczyni klasy M.Jokiel