• JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, CZYLI WIZUALIZUJEMY ZAGROŻENIA

          • Internet z pewnością jest jednym z najwspanialszych wynalazków w historii ludzkości. Dzięki niemu mamy nieograniczony dostęp do informacji.  Możemy również kontaktować się ze znajomymi z całego świata oraz korzystać z wielu form  rozrywki. Jednakże jest on także źródłem zagrożenia. Uczniowie klasy 5b na lekcji wychowawczej zwizualizowali znane im zagrożenia, a powstałe prace zachęciły do dzielenia się wiedzą na temat niebezpieczeństw  w internecie. 

            W wyniku dyskusji uczniowie doszli do wniosku, że należy zachować czujność i podczas korzystania z sieci nie klikać w linki od nieznanych nadawców i wyskakujące reklamy ani nie pobierać załączników z przesyłanych przez nich wiadomości. Ponadto  powinniśmy chronić komputer za pomocą programu antywirusowego, a także pamiętać o regularnych aktualizacjach. Warto zadać sobie trudu, by stworzyć trudne do rozszyfrowania hasła, składające się z wielu liter, cyfr oraz znaków specjalnych, a pliki należy pobierać jedynie  z wiarygodnych źródeł.
            Toczące się rozmowy, wymiana doświadczeń to okazja, by uczyć się od siebie.
            Wioletta Rafałowicz

          • JAK POLUBIĆ SIEBIE?- DOSTRZEGAMY ZALETY WŁASNE I UCZYMY SIĘ O NICH MÓWIĆ

          • Lekcja wychowawcza to czas, który trzeba dobrze wykorzystać. Dziś na zajęciach zadałam uczniom następujące pytania: Czy łatwo jest mówić o sobie?, Jakie są ich mocne strony?, Jakie zalety podaliby w autoprezentacji? Udzielenie odpowiedzi przysporzyło wielu kłopotów. Piątoklasiści zauważyli, że najtrudniej wypowiadać się o sobie. Łatwiej jest też podawać wady niż zalety.

            Z tego powodu uczniowie wzięli udział w tworzeniu klasowego drzewa zalet. To pierwszy krok w nauce autoprezentacji. Nie myślcie, że było łatwo. Wielu uczniom napisanie swoich pozytywnych cech charakteru sprawiło wiele problemów. Niektórzy potrzebowali pomocy rówieśników. Dopytywali się, czy są tacy, jak o sobie myślą. Prosili o wskazanie mocnej strony, gdyż nie potrafili jej w sobie odnaleźć. Celem ćwiczenia było pokazanie uczniom, że każdy z nas może mieć zupełnie inne mocne strony, talenty i zalety, a wszystkie są  tak samo ważne i wyjątkowe. W ten sposób uczyliśmy się szacunku do innych i odwagi w mówieniu na swój temat. Umiejętność autoprezentacji przydaje się zarówno w życiu prywatnym, jak i społecznym, zawodowym oraz publicznym. W każdej dziedzinie ludzkiej działalności jest podstawowym czynnikiem sukcesu. Od niej zależy to, czy w ogóle otrzyma się szansę wykazania swoimi zaletami.

            Wioletta Rafałowicz

          • MISTRZOSTWA POWIATU W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY W UNIHOKEJU

          • 20 luteg w hali OSiR Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży w unihokeju. Naszą szkołę reprezentowały zarówno drużyna dziewcząt jaki i chłopców. Dziewczęta zdobyły II miejsce w turnieju natomiast chłopcy wywalczyli trzecią pozycję. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się grą zespołową, wielką ambicją i zaangażowaniem. Zwycięzcę drużyny dziewcząt wyłoniły rzuty karne. Niestety nasza drużyna przegrała z SP1 z Dębna, tym samym plasując się na drugą pozycję. Trzecie miejsce zajęła SP3 z Dębna.

            W rozgrywkach chłopców brało udział 5 drużyn: SP1 Dębno, SP2 Dębno, SP3 Dębno, SP ze Smolnicy oraz SP z Cychr. Decydujący w rywalizacji chłopców okazał się ostatni mecz z SP 3 z Dębna, w którym to meczu przy remisowym wyniku przeciwnicy strzelili nam bramkę, odbierając nam szansę na wyższe miejsce na podium.
            Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach. Dziękujemy za zaangażowanie, sportową rywalizację i ambicje, życzymy dalszych sukcesów.
            Reprezentacja SP2 Dębno dziewcząt:
            1) Julia Adamczyk
            2) Wiktoria Bogusiewicz
            3) Lena Gałan
            4) Lena Grzybek
            5) Agata Grefling
            6) Aniela Dąbrowska
            7) Nelly Rozalik
            8 Lena Bladyniec
            9) Zuzanna Świtek
            10) Kira Movchan
            Reprezentacja SP2 Dębno chłopców:
            1) Nikodem Kawka
            2) Paweł Kunisz
            3) Igor Wachowski
            4) Hubert Łomniak
            5) Jan Jarema
            6) Filip Jenda
            7) Kacper Beherycz

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp