• GONITWA ZA JELENIEM

• Uczniowie klasy 5b puścili wodze swojej fantazji i zredagowali ciekawe historie wyjaśniające pochodzenie naszej rodzinnej miejscowości.  Zostały one zilustrowane przy pomocy sztucznej inteligencji. Efekt pracy bardzo się nam spodobał.

Prezentujemy opowiadanie Aleksandra wraz ze wspomnianymi ilustracjami. Redagując historie, rysując lub projektując przy pomocy sztucznej inteligencji, uczniowie  mają szerokie pole do rozwoju pomysłowości. Samodzielnie kształtują formy swoich wytworów, a autorskie opowiadania mają moc. Słuchając zredagowanych przez rówieśników historii, uczniowie  stają się bardziej empatyczni. Wzrasta poczucie więzi i wspólnoty. Rozwija się kultura słowa, kształtuje wyobraźnia. Wzrasta również wiedza o świecie i innych ludziach. Efekt artystyczny okazał się bardzo interesujący.

• KOSTKI OPOWIEŚCI WSPIERAJĄ ROZWÓJ KREATYWNOŚCI

• Kostki opowieści to pomoc dydaktyczna szczególnie przydatna wówczas, gdy organizujemy zajęcia bez podręczników i ćwiczeń. Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie lubią z nich korzystać, zwłaszcza, jak zaskoczymy ich aktywnościami.

Taką pomocą dydaktyczną zachęcamy uczniów do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, opowiadania o sobie, wyrażania swoich opinii, myśli, poszerzania słownictwa, budowania zdań, tworzenia historyjek, wyjaśniania pisowni wyrazów itp. Kostki opowieści motywują do zabierania głosu, pomagają przezwyciężać stres, dodają odwagi i rozwijają wyobraźnię. Warto przy aktywnościach pozwolić uczniom na  swobodę w nazywaniu obrazków. Kostki story cubes aktywizują uczniów, motywują do działania, budzą emocje, z tego powodu chętnie po nie sięgamy.