• POROZMAWIAJMY O ZDROWIU I NOWYCH ZAGROŻENIACH

• W dniu 26.03.2024 r. uczniowie klasy 7a i 7b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z koordynatorem programu realizowanego przez naszą szkołę ,,Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Głównym celem programu jest zapobieganie przez młodzież używaniu substancji psychoaktywnych a w szczególności nowych narkotyków.

Uczniowie zdobyli wiedzę na temat szkodliwości zażywania dopalaczy,narkotyków oraz palenia papierosów. Dowiedzieli się co skłania młodych ludzi do sięgania po substancje psychoaktywne oraz jakie niebezpieczne skutki niesie za sobą eksperymentowanie z nimi. Dlatego bardzo ważne w życiu młodych ludzi jest kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji odnośnie własnego zdrowia, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia oraz rozpoznawania i zapobiegania sytuacjom sprzyjającym sięganiu po substancje psychoaktywne.

Martyna Kalicka

• MATEMATYCZNE POTYCZKI MŁODYCH UMYSŁÓW

• Dziś 25 marca 2024 r. odbyła się sesja wiosenna konkursu matematycznego "Leon" dla uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział łącznie 45 uczniów: z klas pierwszych 15 osób, z klas drugich 13, z trzecich 15. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi, które rozwijały ich umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Podczas konkursu atmosfera była pełna skupienia i zaangażowania, a uczniowie wykazali się dużą determinacją i kreatywnością w rozwiązywaniu zadań. Organizacja konkursu pozwoliła uczniom na rozwijanie swoich umiejętności matematycznych w przyjaznej i motywującej atmosferze. Teraz czekamy na wyniki.
            A. Frątczak, J.Bałko, A. Wierzbicka
            GALERIA

• WIZYTA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ SPECJALNEJ TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO U KLASY 2A

• Dnia 26.03.2024r., uczniowie z Szkoły Podstawowej Specjalnej Towarzystwa Salezjańskiego odwiedzili klasę 2a w ramach integracji społecznej. Podczas spotkania uczestniczyli w warsztatach tworzenia pisanek różnymi technikami. Atmosfera była pełna radości i zaangażowania.

Na zakończenie wszyscy obdarowali się nawzajem słodyczami, a dzieci z klasy 2a otrzymały przepiękną kartkę świąteczną.

A. Frątczak