• V GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

          • Szkoła Podstawowa nr 2 po raz piąty była organizatorem Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem.
            Konkurs odbył się 13 marca w bibliotece i czytelni SP2. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Kolejność prezentacji była zależna od wylosowanego numeru. Zgodnie z regulaminem uczestnicy w pierwszej kolejności prezentowali tekst przygotowany samodzielnie w domu. W kolejnym etapie każdy czytał wylosowany tekst, przygotowany przez organizatorów. Po krótkim dwuminutowym zapoznaniu z tekstem, uczestnicy czytali go przez minutę przed komisją konkursową. Czas odmierzał zegar, a dzwonek obwieszczał zakończenie czytania.

            Do konkursu przystąpiło 25 uczniów ze szkół gminy Dębno. Zostali oni wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Oceny dokonywały dwie komisje. W skład komisji kl I, II weszli: Monika Piotrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anna Franków nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Renata Rawlik nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Komisja klas III: Joanna Podwójna vice dyrektor szkoły i przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, Renata Kunisz nauczyciel bibliotekarz, Joanna Betlejewska nauczyciel wspomagający. Ocena uczestników była bardzo trudnym zadaniem, gdyż poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
            Podczas obrad komisji dzieci odwiedziły szkolne Laboratorium, gdzie bawiły się klockami oraz robotami Korbo. Każdy został ugoszczony słodkim poczęstunkiem.
            Konkurs przebiegał bardzo sprawnie, w miłej atmosferze. Uczestnicy i goście wysłuchali wiele ciekawych fragmentów książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki SP 2.
            Fundatorami nagród byli: Burmistrz Dębna, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2, organizatorzy.
            Wyniki konkursu:
            Kategoria klas I
            Miejsce I – Gabriela Wojciechowska SP Smolnica
            Miejsce II – Aleksander Maciejewski SP 3 Dębno
            Miejsce III – Marta Burdzińska SP 2 Dębno
            Kategoria klas II
            Miejsce I – Helena Jokś SP 3 Dębno
            Miejsce II – Jan Ryń SP Cychry
            Miejsce III – Emilia Woś SP 1 Dębno
            Kategoria klas III
            Miejsce I – Aurelia Wójcik SP Sarbinowo
            Miejsce II – Antoni Witkowski SP 2 Dębno
            Miejsce III – Kaja Moszkowicz SP 3 Dębno
            Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie w konkursie.

            Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów
            GALERIA

          • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ŁADNEGO PISANIA

          • Tradycyjnie w  naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny. Jego celem jest utrwalenie i sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej, podkreślenie wagi czytelności i staranności zapisu, promowanie ładnego pisania piórem. 

            Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 uczniów z klas IV-VIII. Podczas konkursu uczniowie byli bardzo skupieni i bardzo starali się napisać pięknie i bezbłędnie, choć tekst nie należał do łatwych. W tegorocznej edycji uczestnicy przepisywali jeden z ,,Trenów” Jana Kochanowskiego.
            Jurorzy przyznali dwa równorzędne wyróżnienia dla Ewy Bobik i Małgorzaty Knapik. Brawa dla tych uczniów, którzy nie rezygnują z pióra i przywiązują wagę do pięknego zapisu.
            Wioletta Rafałowicz

          • PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY KULINARNE

          • 12 marca 2024 r. klasa 5b wzięła udział w warsztatach kulinarnych, podczas których formowała z ciasta drożdżowego zajączki wielkanocne. Warsztaty prowadziła mama Michała- pani Sylwia, której dziękujemy za instruktaż, cierpliwość i poświęcony czas. Uczniowie podzielili się na grupy zadaniowe. Zadbali o czystość swojego stanowiska pracy.

            Wysłuchali instruktażu przygotowania ciasta drożdżowego, a następnie zabrali się za przygotowanie wałeczków z ciasta, z których formowali zajączka. Do ozdabiania użyli pieprzu w ziarnkach, maku, sezamu i słonecznika. Wykazywali się przy tym kreatywnością i cierpliwością. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem bliższych koleżeńskich relacji między uczniami. Uczniowie z zajęć wychodzili  bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce, jeszcze przed Wielkanocą, jak  przygotować w domu wielkanocnego zajączka.
            Jutro będziemy je kosztować, a także zabierzemy do domu rodzinnego, aby obdarować nimi najbliższych.
            Wioletta Rafałowicz

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp