• SŁONECZNA ORTOGRAFIA

          • W pierwszym dniu wiosny uczniowie klasy 4b wykonali na lekcji języka polskiego niestandardowe ćwiczenie ortograficzne. Każdy uczeń zgromadził słownictwo z wylosowaną trudnością ortograficzną.
            https://wheelofnames.com/pl/k24-b3e

            Słoneczko wykonaliśmy z jednorazowych talerzyków, a na kolorowych promieniach zamieściliśmy trudne pod względem ortograficznym słowa.
            Podczas pracy korzystaliśmy ze słownika ortograficznego, utrwalając znajomość alfabetu.
            Uczniowie zapamiętywali pisownię trudnych wyrazów oraz poszerzali zasób aktywnego słownictwa.
            Efekty pracy uczniów można zobaczyć w sali nr 14, jak na szkolnym facebooku.
            Wioletta Rafałowicz

          • KREDKOBRANIE ŁĄCZY POKOLENIA

          • W tegoroczną V edycję akcji włączyły się óżne środowiska: przedszkolaki, dzieci i młodzież ze szkół, studenci, nauczyciele, wykładowcy, rodzice, seniorzy, pracownicy oraz władze rozmaitych instytucji państwowych i prywatnych z całej Polski.

            Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do grona darczyńców.
            Koordynatorem i pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji jest Pan Tomasz Konturek z Fundacji Ignatianum z Krakowa. Tegoroczna akcja KREDKOBRANIE odbywała się pod hasłem "Pokoloruj przyszłość na 5". Wg informacji od fundacji w całej Polsce zebrano prawie 80 tysięcy sztuk przyborów szkolnych i materiałów plastycznych tj. zestawów kredek, farb, plastelin, pisaków, długopisów, ołówków, zeszytów, bloków, papierów kolorowych, klejów, nożyczek, temperówek, nożyczek, gumek, plecaków, piórników, itd. Zebrano też dary pieniężne, które przeznaczono na zakup książek do bibliotek szkolnych na Kresach.
            Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę piękną, charytatywną akcję pomocy polskim dzieciom i młodzieży z Kresów.
            W podziękowaniu za udzielone wsparcie nasza szkoła otrzymała dyplomy.

            Koordynator szkolny akcji: Monika Kubica

          • IV GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

          • Szkoła Podstawowa nr 2 po raz czwarty jest organizatorem Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem.
            Konkurs odbył się 20 marca w bibliotece i czytelni SP2. Uczestnicy byli podzieleni na trzy kategorie: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Każdy uczestnik wylosował swój numer „startowy”. 

            Numer wskazywał na kolejność prezentacji oraz wylosowany tekst. Zadaniem uczestników było przygotowanie samodzielnie w domu tekstu, który czytany był przez minutę. Kolejny etap to czytanie tekstu z wylosowanej książki. W ciągu dwóch minut można było zapoznać się z tekstem, następnie czytany był on przez minutę. Czas odmierzał zegar, a sygnał dzwonka obwieszczał zakończenie czytania.
            Do konkursu przystąpiło 23 uczestników ze szkół naszej gminy. Byli to uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Przesłuchania odbywały się równocześnie w dwóch pomieszczeniach. Oceny dokonywały dwie komisje. W skład komisji kl I, II weszli: Monika Piotrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anna Franków nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Agnieszka Lesiuk przewodnicząca Rady Rodziców. Komisja klas III: Joanna Podwójna vice dyrektor szkoły i przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, Renata Kunisz nauczyciel bibliotekarz, Martyna Kalicka pedagog szkolny. Komisje konkursowe przy ocenie miały bardzo trudne zadanie, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Podczas występów uczestnicy byli prezentowani zgodnie z przydzielonym numerem, by nic nie zakłóciło obiektywnej oceny komisji.
            W czasie obrad komisji uczniowie klas trzecich odwiedzili szkolne Laboratorium Przyszłości, gdzie kodowali Korbo roboty oraz zjedli słodki poczęstunek. Pozostali uczestnicy również zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem.
            Konkurs przebiegał sprawnie, w miłej atmosferze. Uczestnicy i goście wysłuchali wiele ciekawych fragmentów książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki SP 2.
            Wyniki konkursu:
            Kategoria klas I
            Miejsce I – Helena Jokś SP 3 Dębno
            Miejsce II –Zuzanna Kłosowska SP 2 Dębno
            Miejsce III –Emilia Woś SP 1 Dębno
            Kategoria klas II
            Miejsce I – Dawid Jenda SP 2 Dębno
            Miejsce II – Aurelia Wójcik SP Sarbinowo
            Miejsce III – Hanna Łoszczuk SP 3 Dębno
            Kategoria klas III
            Miejsce I – Aleksandra Bałko SP 2 Dębno
            Miejsce II – Barbara Bober SP 3 Dębno
            Miejsce III – Maksymilian Psiuk SP 2 Dębno
            Fundatorami nagród był burmistrz Dębna, Rada Rodziców przy SP 2, Ewa i Tomasz Cholewińscy.
            Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie konkursu oraz uczestnikom, ich opiekunom i rodzicom. Zapraszamy za rok.
            Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów

            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp