• KARTKI WIELKANOCNE DLA BOHATERÓW

• Nasi uczniowie już kolejny raz włączyli się do wspaniałej akcji charytatywnej i wykonali kartki świąteczne.
            Kartki te (1️⃣3️⃣4️⃣ sztuki ‼️) zostały dzisiaj wysłane do Szczecina, a tam zostaną przekazane Bohaterom w ramach VII edycji Wielkanocnej Paczki.

Dziękuję❤️ uczniom z klas 4-6 za pięknie wykonane kartki świąteczne oraz Paniom: Renacie Rawlik, Małgorzacie Jokiel i Agnieszce Frączak za kartki z klas 1a, 2a i 2b.
            Koordynator szkolny akcji: Monika Kubica

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• KIM CHCĘ ZOSTAĆ, GDY DOROSNĘ? - ZAPROSZENIE DO KONKURSU

• Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym "Kim chcę zostać, gdy dorosnę? Poznajemy różne zawody".
            Konkurs skierowany jest do uczniów klas 3-8. Polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, której zawód Was pasjonuje, i który w przyszłości chcielibyście wykonywać.

Przeprowadzoną rozmowę należy umieścić we własnoręcznie wykonanym albumie. Album powinien mieć formę książeczki. Materiały i technika wykonania albumu jest dowolna i zależy od pomysłowości dziecka.
            Na prace czekamy do końca kwietnia 2023 roku.

Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa. Albumy będą oceniane według następujących kryteriów:
            * ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;
            * opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów;
            * wkład pracy;
            * estetyka pracy, staranność, pomysłowość;
            * walory artystyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki);

Organizatorzy: Monika Kubica, Beata Dziadul.

• ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI - 14 MARCA 2023

• Dzień Liczby Pi to święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi jako, że data 14 marca zapisywana jest w USA jako 3.14.

Ten dzień jest doskonałą okazją dla wszystkich uczniów, aby rozwijali swoje umiejętności matematyczne. W sposób niecodzienny, bo poprzez zabawę uczniowie mogą uczyć się  matematyki oraz kształcić logiczne myślenie.
            Uczniowie klasy 6b na lekcji matematyki poprzez wspólną zabawę wzajemnie się uczyli, a co najważniejsze - z przyjemnością i bez przymusu.
            Uczniowie mieli za zadanie wybrać z najbliższego otoczenia przedmioty o kształcie koła, a następnie zmierzyć ich obwód i średnicę. W przygotowanej tabeli zapisywali zmierzone wielkości, które następnie dzielili przez siebie. Zauważyli, że dzieląc obwód przez średnicę koła otrzymali zbliżone wyniki do liczby Pi, czyli 3,14.
            Nie tylko na lekcji chemii i fizyki przeprowadzamy eksperymenty, na lekcjach matematyki także,  co udowodnili uczniowie z klasy 6b.

Monika Kubica

• KANGUR 2023 - WSPIERAMY UCZNIÓW ZDOLNYCH!

• W dniu 16 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Chętnych nie brakowało, do matematycznych zmagań zgłosiło się 23 śmiałków. Byli to uczniowie z klas 2-8.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego. Prace zostały wysłane i czekamy na wyniki.
            Serdecznie dziękuję za udział w konkursie i życzę wysokich wyników!
            Szkolny koordynator konkursu:
            Monika Kubica
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.