• BĄDŹMY BEZPIECZNYMI UŻYTKOWNIKAMI INTERNETU

• Miesiąc Bezpiecznego Internetu obfitował w podejmowane przez społeczność szkolną działania.
            Dzięki zaangażowaniu w aktywności uczniowie zrozumieli, że internet to wspaniałe źródło wiedzy i rozrywki, ale należy korzystać z niego rozsądnie.

Młodzi ludzie codziennie korzystają z zasobów sieci, a my dołożyliśmy starań, aby było ono bezpieczne i mądre.
            Dziękuję wszystkim zaangażowanym klasom i nauczycielom. Bądźmy bezpiecznymi użytkownikami internetu.
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• JAK KORZYSTALIŚMY Z TECHNOLOGII KOMPUTEROWEJ PODCZAS LEKCJI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU?

• Klasa 1a korzystała z technologii komputerowej na edukacji polonistycznej i edukacji przyrodniczej. Na edukacji polonistycznej uczniowie układali historyjki obrazkowe w kolejności chronologicznej i na tej podstawie tworzyli opowiadania. Na edukacji przyrodniczej poznawali tropy zwierząt. Uczniowie klas drugich rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci w ramach szkolnej akcji Tydzień bezpiecznego Internetu.

Udzielali rad wielbicielom gier komputerowych. Pisali wypowiedzi na temat bezpiecznego korzystania z komputera. Wykonali plakaty oraz obejrzeli filmiki edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci.
            Chcąc poznać opinię uczniów na temat korzyści i zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z internetu, przeprowadziliśmy na lekcjach wychowawczych anonimową ankietę wśród chętnych uczniów z klas IV-VIII.  Wychowawcy klas na lekcjach wychowawczych wraz z uczniami przeanalizowali wyniki ankiety i wyciągnęli wnioski. W poniedziałek 27 lutego 2023 r. klasa 7a wzięła udział w lekcji zdalnej ,,Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?”
            Z kolei klasy: 2a, 2b, 1a i 4b obejrzały spektakl online pt. ,,Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", który podejmował temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Ponadto  uczniowie  wzięli udział w sesji pytań i odpowiedzi.
            Dzięki udziałowi w spektaklu uczniowie zrozumieli, że internet to wspaniałe źródło wiedzy i rozrywki, ale należy korzystać z niego rozsądnie.
            Bezpieczne i mądre korzystanie z sieci powinno być dla nas wszystkim celem nadrzędnym.

• HISTORIA MOICH OKULARÓW

• Kiedy założyłem/-am okulary, maki zrobiły się bardziej czerwone, a niebo bardziej niebieskie.
            Nasza szkolna akcja miała na celu wspieranie wszystkich, którzy noszą okulary, ale także otworzenie oczu na problemy nasze, osobiste oraz bliskich z otoczenia.

Z tego powodu zadaliśmy społeczności szkolnej następujące pytania:
            Czy zdarzyło się Wam, tak jak PANU HILAREMU szukać okularów? A może trudno Wam zaakceptować fakt, że okulary są Waszym atrybutem?
            O swoich przygodach związanych z okularami napisały uczennice klasy 4b: Adrianna, Julia oraz Hania.
            Wszystkich zapraszamy do lektury, a autorkom gratulujemy i czekamy na kolejne utwory poetyckie.
            Niech świat, który oglądamy przez okulary, będzie piękny i bezpieczny!