• REDAGUJEMY FIKCYJNE DIALOGI Z BOHATERAMI LEKTUR SZKOLNYCH

• Powtórki na lekcji języka mogą mieć różną formę. Poszukując nowego pomysłu na utrwalenie prawidłowego zapisu dialogu, zaplanowałam lekcję, podczas której uczniowie zredagowali fikcyjną rozmowę z bohaterem lektury, o której mówiliśmy na lekcjach języka polskiego, począwszy od klasy czwartej.

Przygotowałam polecenia na paskach, które uczniowie klasy szóstej wylosowali.
            Podczas redagowania pracy korzystaliśmy z tzw. lekturowników, które prowadzimy od klasy czwartej.
            Schemat pracy ucznia:
            1. Wstęp- prezentacja bohatera.
            2. Dialog/ wywiad.
            3. Podsumowanie rozmowy.
            Dzięki opisanej formie pracy uczniowie ćwiczyli zapis rozmowy, jak również powtórzyli treść lektur szkolnych.
            Wszystkie prace na szkolnym facebooku.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki stało się tradycją w naszej szkole. To uroczyste wydarzenie w tym roku miało miejsce 6 marca. Poprowadziły je uczennice z klasy 8a: Dorota Bobik, Weronika Krawczuk, Hania Taracińska i Hania Witkowska.
            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, z czym poradzili sobie bardzo dobrze.

Podczas części artystycznej pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy obchodzić się z książkami,  żeby służyły kolejnym użytkownikom przez długie lata. Pojawiły się także akcenty muzyczne. Maja Cząstka z klasy 5b zaśpiewała piosenkę z bajki „Pocahontas”, Eliza Kopaszewska i Maja Domaradzka z klasy 8a przedstawiły bohaterów bajki „Hakuna matata”, Paweł Kunisz z klasy 6a zagrał na keyboardzie utwór z filmu pt.” Neverending Story”.
            Pani dyrektor Magdalena Umińska dokonała uroczystego pasowania na czytelnika, po czym wręczyła czytelnikom  pakiet książek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podarowanych przez Instytut Książki, w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.
            Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom dostarczyło wielu miłych wrażeń i satysfakcji. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
            Opracowanie: Renata Kunisz

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• DZIEŃ KOBIET W KLASIE 2B

• Jak tradycja nakazuje 8 marca mali czy duzi chcą szczególnie podziękować  dziewczynkom i kobietom za obecność, za zabawę, za pomoc i uśmiech. W klasie 2 b z tej okazji chłopcy wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach, na których  własnoręcznie przygotowywali koszyczki ze słodyczami.

Przy pracy było dużo śmiechu i zabawy. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Wychowawczyni M. Jokiel

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• LAPBOOKI POMOGŁY UPORZĄDKOWAĆ WIEDZĘ O MIKOŁAJKU

• W Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera podejmujemy działania, by czytanie książek nie kojarzyło się uczniom z przymusem lub nudą. Uczniowie klasy 4b przygotowali na lekcji języka polskiego lapbooki poświęcone lekturze pt. ,,Mikołajek". W czasie realizacji zadania uczniowie doskonalili kompetencje polonistyczne i plastyczno-techniczne. Wykazali się także kreatywnością w zapełnieniu przestrzeni swojej „książki na kolanach” starannie wyselekcjonowanymi materiałami, którym nadali ciekawą formę.

Za pomocą rysunków, notatek, kieszonek i kolorowych karteczek opracowali kolorowe lapbooki, w których uporządkowali swoją wiedzę o lekturze. Każdy uczeń dołożył starań, by żaden zakamarek w lapbooku nie został niezagospodarowany. Zaangażowanie w sporządzanie estetycznych notatek z pewnością przyczyniło się do lepszego zapamiętania treści. Każdy lapbook był inny, wykonany według własnego pomysłu i inwencji twórczej autora. Uczniowie wykazali się fantazją, kreatywnością i wielką wyobraźnią.

Zapraszam do obejrzenia efekty pracy uczniów.