• XX SPOTKANIE PRZYRODNIKÓW

          • W sobotę, 24 września 2022r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w XX Spotkaniu Przyrodników. Jubileuszowa impreza odbyła się w Grzymiradzu. Spotkanie rozpoczęło się przy wiejskiej świetlicy, gdzie uczestników spotkania przywitał Pan Marek Schiller.

            Wspaniały przewodnik i miłośnik przyrody zaprosił wszystkich na pieszą marszrutę. Podczas wyprawy mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze przyległych obszarów, posłuchać o historii regionu i wejść na najwyższe wzniesienie. Trasa wynosiła ok.9 km i dla najmłodszych stanowiła wyzwanie, z którym doskonale sobie poradzili. W myśl tegorocznego hasła „Sprzątania świata” – „ Wszystkie Śmieci  są nasze”, również i my staraliśmy się oczyszczać leśne tereny. Koszmarny ludzki nawyk! Oby przechodził do przeszłości! Jak co roku, podczas wędrówki, uczniowie brali udział w konkursie „Miej Oczy Szeroko Otwarte”. Zbierali naturalny materiał przyrodniczy by wykonać portret przyrodnika. Po zakończonej pieszej marszrucie można było odpocząć, poczuć klimat biesiady i skosztować przygotowanych przysmaków. Mogliśmy również podziwiać fotograficzne prace uczniów, którzy wzięli udział w  Gminnym Konkursie Fotograficznym „ Motyle w Naturalnym Środowisku Gminy Dębno”. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Dawid Jenda z klasy 2a a w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła Kamila Miklas z klasy 7b. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki oraz różnorodne nagrody rzeczowe. Jubileuszowe Spotkanie Przyrodników w Grzymiradzu upamiętnia kamień pamięci i posadzony Dąb Szypułkowy.

             Iwona Olobry, Dorota Podbereska

          • (NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA

          • Innowacja skierowana jest do uczniów klasy 6b i realizowana będzie na lekcjach matematyki i techniki przez cały rok szkolny 2022/2023. Osobą odpowiedzialną za jej realizację jest Monika Kubica. Innowacja została opracowana na podstawie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego (Nie)zwykła matematyka, którego autorem jest Agnieszka Pabiniak ze Szkoły Podstawowej nr 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi.

            Kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. 
            Innowacja wykorzystuje nowatorskie pomoce dydaktyczne i realizuje treści z podstawy programowej matematyki i techniki poprzez opracowanych bloków edukacyjnych-tematycznych.
            Realizacja innowacji polega na wykonaniu minimum 15 zadań  (co najmniej jedno zadanie z każdego modułu). Przygotowane zadania zawarte są w 10 modułach. Relacje z wykonanych zadań będę publikowane na grupie Facebook (Nie)zwykła matematyka – ogólnopolski projekt edukacyjny oraz na szkolnej stronie internetowej.
            HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
            * Moduł I: Co w trawie piszczy
            * Moduł II: Galeria sztuki
            * Moduł III: Matematyka inaczej ...
            * Moduł IV: Nie tylko na planszy

            * Moduł V: Historyczne zmagania
            * Moduł VI: Świąteczna matematyka
            * Moduł VII: Kasa rządzi światem
            * Moduł VIII: Budujemy
            * Moduł IX: Przepyszna matematyka
            * Moduł X: Matematyka w podróż

            Monika Kubica

          • CZTERY PORY ROKU

          • Innowacja skierowana jest do uczniów klas 4-6 i realizowana będzie na lekcjach techniki przez cały rok szkolny 2022/2023. Osobą odpowiedzialną za jej realizację jest Monika Kubica. Innowacja została opracowana na podstawie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Cztery pory roku, którego autorem jest Katarzyna Całka-Nalej ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Warszawie.

            Głównym celem jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczno- techniczne. 
            Innowacja wykorzystuje nowatorskie pomoce dydaktyczne i realizuje treści z podstawy programowej techniki poprzez opracowanych bloków edukacyjnych-tematycznych.
            HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
                        * Moduł I: Jesień 15.09.2022 - 30.11.2022
                        * Moduł II: Zima 1.12.2022 - 1.03.2023
                        *Moduł III: Wiosna 2.03.2023 - 31.05.2023
            Do każdego z modułów przypisane są propozycje zadań do wykonania. Zadania powiązane są z porą roku lub świętami występującymi w danym okresie, także tymi
            z kalendarza świąt nietypowych. Nauczyciel  wybiera:

            1. W module pierwszym i drugim minimum po 2 dowolne zadania do wykonania.
            2. W module trzecim minimum 3 dowolne zadania do wykonania.
            Autorka projektu zaleca recykling i upcykling  plastyczno - techniczny poprzez wykorzystywanie przedmiotów lub ich fragmentów już nie potrzebnych i nadawanie im drugiego życia. Pomysły wraz z propozycjami wykonania będą systematycznie umieszczane na blogu Pani Kasia od Techniki z etykietą, którego modułu dotyczą.

            Monika Kubica

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp