• DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM

• W dniu 5.12.2022 w Bierzwniku odbyły się drużynowe mistrzostwa województwa w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Antek Malec i Kuba Zornig. Chłopcy spisali się
            świetnie zajmując 5 miejsce.
            Wielkie 👏 brawa dla naszych uczniów.
          • PRAWA DZIECKA

• Nasza szkoła należąc do Klubu Szkół UNICEF systematycznie bierze udział w akcjach, które są  organizowane przez UNICEF Polska. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do akcji społecznej, która dotyczyła praw dziecka.
            Co roku 20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i z tej okazji uczniowie tworzyli plakaty, które zostały pokazane całej społeczności szkolnej na wystawie.

W grudniu obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Pamietać trzeba, że prawa dziecka, o których wspominaliśmy na plakatach są dla wszystkich dzieci, tych zdrowych i tych z niepełnosprawnościami.

UNICEF Poland

Koordynator akcji szkolnej: Monika Kubica

• WOLONTARIUSZE NA 6+

• W minioną sobotę 10.12.2022 kwestowaliśmy w strojach mikołajowych, zielonych oczywiście, bo przecież zielony to kolor nadziei.  Zbiórka odbywała się  przy głównych punktach handlowych naszego miasta. Ogromnie cieszy fakt, że kolejny raz tak wielu naszych uczniów i uczennic, bo aż 60 wolontariuszy, zdecydowało się wziąć udział w akcji Zielony Mikołaj,  podczas której zbieraliśmy pieniążki na rzecz bezdomnych z miasta i gminy Dębno.

Jesteśmy dumni, że uczniowie spotkali się z ciepłym przyjęciem i życzliwością mieszkańców Dębna.

Dziękujemy organizatorce p. Edycie Szyfman ( pani kierownik schroniska dla bezdomnych w Dębnie) oraz wolontariuszce Małgorzacie Szyfman za możliwość wzięcia udziału w akcji, pyszne słodkości i gorrrrącą herbatę na zmarznięte kości :).

Do zobaczenia w przyszłym roku!!! Wolontariusze z SP2 już gotowi!!!

Katarzyna Kaliściak

• KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA BOHATERÓW

• Już kolejny raz wzięliśmy udział w pięknej ogólnopolskiej akcji charytatywnej  pt. Kartka dla Bohatera. Akcja ta odbyła się w ramach XII edycji Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera.

Uczniowie klas 4-6 na lekcjach techniki oraz uczniowie klas 1-3 wykonywali kartki świąteczne z życzeniami płynącymi prosto z serca. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością podczas wykonywania tych kartek, które na pewno sprawią ogromną radość i choć trochę umilą świąteczny czas  Bohaterom. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "PACZKA DLA BOHATERA" założone w 2010 roku w Szczecinie, przez mł. chor. pchor. Tomasza Sawickiego.

Paczka dla Bohatera

Koordynator akcji szkolnej: Monika Kubica