• RAMÓWKA NASZEGO RADIA - RADIO ARKADIO

• Na listopadowym spotkaniu ustaliliśmy wspólnie (Robotyka dla smyka gr.II), jakie audycje/wejścia radiowe będą na stałe pojawiać się w naszym szkolnym radiu.

Oto one:

1. NASZE PASJE

• książki
            • film
            • zwierzęta
            • sport
            • śpiew
            • muzyka
            • instrumenty
            • robótki ręczne, itp.

Zapraszamy chętnych do wspólnej zabawy, przyjdź i opowiedz nam o swoich pasjach.
            Zabawa gwarantowana!

2.
            POGODA
            Nie ma radia bez pogodynki ;)

3.
            PORADY I WSKAZÓWKI (życiowe i szkolne)

4. JESTEM FIT (zdrowy styl życia)

5. SERWIS SPORTOWY

6. AKTUALNOŚCI Z KRAJU I ŚWIATA

7. PORA NA NEWSY, CZYLI WIADOMOŚCI SZKOLNE

8. WYWIADY Z PRZYMRUŻENIEM OKA:

• z pisarzem/poetą
            • artystą
            • matematykiem
            • naukowcem itp.

9. ZAGADKA Kim/czym jestem? Kto zgadnie?
            Co tydzień krótki wywiad i na podstawie odpowiedzi słuchacz musi odgadnąć o kim lub o czym jest mowa. Odpowiedzi należałoby pisać pod postem na szkolnym facebooku.
            Wygrywa pierwsza osoba, która poda prawidłową odpowiedź.

Śledźcie nasze poczynania i audycje na szkolnym Facebook-u oraz tutaj w zakładce Laboratoria Przyszłości.

Prezes radia
            RADIO ARKADIO: Monika Kubica
            Autor loga radia: Oliwier Jastrzębski
            Autor nazwy radia: Hanna Niparko
            Kolorowy zapis wykonano na stronie:

• BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY W KLASACH PIERWSZYCH

• Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas.  Aby poczuć świąteczną, rodzinną atmosferę, uczniowie klas pierwszych ze swoimi najbliższymi  wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych.  Sale lekcyjne zamieniły się na moment w pracownie, w których wszyscy odkrywali swoje talenty.

Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Miłym akcentem było upieczenie pysznych pierników i wspólne ich dekorowanie. Dziękujemy wszystkim obecnym za miło spędzony czas.

Justyna Bałko, Agnieszka Frątczak

• AUDYCJA NASZE PASJE - SPORT, MUZYKA, TANIEC

• W imieniu uczniów, którzy współtworzą szkolne RadiO ArkadiO serdecznie zapraszam do wysłuchania i obejrzenia pierwszej audycji na temat pasji. Do naszego studia przybyli pierwsi goście, którzy bardzo interesująco opowiedzieli o swoich niezwykłych zainteresowaniach.

Wszyscy byliśmy podekscytowani i ciekawi, czy uda się nam stworzyć ciekawy program. Podczas kręcenia tej audycji panowała fantastyczna, pełna serdeczności atmosfera. Ogromnie się cieszymy, że udało się nam nagrać tak ciekawą audycję, zwłaszcza, że była kręcona tylko raz :) Obróbką zajął się nasz redakcyjny operator Oliwier. A efekty jego pracy można obejrzeć na filmiku.Paweł nasz redaktor spisał się doskonale, w bardzo ciekawy i zachęcający sposób  prowadził rozmowę z zaproszonymi gośćmi, którzy bardzo chętnie opowiadali o swoich niezwykłych zaiteresowaniach. Ja również z ogromną przyjemnością wysłuchałam tej rozmowy i dowiedziałam się, jakie wspaniałe pasje mają uczennice naszej szkoły.

Redakcja RadiO ArkadiO: Dziennikarz/redaktor/prowadzący audycję: Paweł Kunisz
            Operator kamery/dźwięku: Oliwier Jastrzębski
            Zaproszeni goście: Oliwia Palczak i Kornelia Szyszko opowiadają o akrobatyce, Marta Zubala o muzyce, a Hania Niparko o tańcu.
            Prezes radia: Monika Kubica

#laboratpriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ!

• UCZYMY SIĘ DYSKUTOWAĆ

• Dyskusja szkolna polega na wymianie zdań między nauczycielem a uczniami lub między samymi uczniami, niezależnie od tego, czy wypowiadane kwestie stanowią poglądy własne uczestników, czy też odwołują się do opinii innych osób. Klasa 6a uczyła się zabierać głos w dyskusji, słuchać poglądów innych osób, powoływać się na opinie wyczytane bądź zasłyszane, wyciągać wnioski.

Wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego warto czytać książki.
            W dyskusji na forum klasy wzięli udział ochotnicy, choć przyznają, że nie było to łatwe zadanie.
            Krótkie fragmenty wypowiedzi szóstoklasistów zostały sfilmowane w szkolnym laboratorium przyszłości, a następnie powstał z nich kilkunastominutowy film, który ilustruje proces myślenia i wypowiadania się uczniów.
            Podczas lekcji kształciliśmy umiejętność argumentacji, rozwijaliśmy umiejętność twórczego i krytycznego myślenia, uczyliśmy się  zrozumienia dla podejmowanych decyzji, tworzyliśmy  poczucie współodpowiedzialności za przyjęte rozwiązania.
            Zapraszamy do obejrzenia fragmentów dyskusji

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, Laboratoria Przyszłości