• MOJA NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

• Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w szkolnym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Konkurs będzie w zmienionej formie i polega na narysowaniu w programie graficznym PAINT (ale nie PAINT 3D) szopki.

W rysunku nie mogą pojawić się wklejone obrazki z internetu, ale używamy tylko narzędzi z programu PAINT. Należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. W rogu pracy umieszczamy napis - metryczkę (uczeń, klasa).
            Prace należy zapisać w formie obrazka jpg lub png, a następnie przesłać mailem na adres: sp2kubica@wp.pl.
            Termina nadsyłania prac 22 grudnia 2022 r.

Monika Kubica, Anna Węgier

• MATEMATYCZNE POTWORKI

• Październik jest miesiącem, w którym obchodzimy WMTDay, czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Z tej okazji uczniowie z klasy 6b przekonali się, że matematyka nie jest taka straszna i nieraz sprawia wiele radości.

Przygotowałam na tę okazję gry i zabawy z tabliczki mnożenia, wyłoniliśmy mistrza, który najszybciej i bezbłędnie rozwiązał test z znajomości tabliczki mnożenia. Wyścigi wygrała Amelia Byczek. Gratulacje!
            Na koniec uczniowie używając kostek sześciennych ćwiczyli tabliczkę mnożenia i rysowali wg instrukcji potworki matematyczne.

Inspiracją do świętowania były zadania opracowane przez Inspire Math Matematyka.

Monika Kubica

• BIERZEMY UDZIAŁ W  LEKCJI PRZĘDZENIA LITER

• Uczniowie klasy 4b podczas lektury pt. „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy sami wcielili się w uczniów Akademii i wzięli udział w lekcji przędzenia liter. Wspomniana lekcja w lekturze polegała na rozplątywaniu zawartych w książkach liter, które łączono następnie w długie nitki.

Nitki te nawijane były na szpulki, które przyśpieszyć miały proces czytania. Odczytywanie książek ze szpulek miało być nie tylko szybsze, ale i lepsze dla wzroku. Cały proces nadzorował Ambroży Kleks i tłumaczył chłopcom, co mają robić. Ubocznym skutkiem przędzenia liter były pozbawione tekstu książki, z pustymi stronami. W związku z tym, że na bieżąco uczniowie klasy 4b uczą się o czasownikach, powstały prace, na których  uprzędli bezokoliczniki. Zajęcia niczym z Akademii pobudzały wyobraźnię, rozwijały kreatywność i uczyły cierpliwości.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPENOSPRAWNOŚCIAMI

• Dnia 01.12.2022 r. z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami klasa 4c wraz z wychowawczynią p. Kasią Kaliściak oraz pedagogiem specjalnym p. Martyną Kalicka wybrala się w odwiedziny do Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego im. Jana Bosko w Dębnie.

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach wspólnie z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami. Dzieci zostały podzielone na grupy i razem wykonywaly piękne plakaty o tematyce niepełnosprawności. Po zakończonym zadaniu czekała na wszystkich niespodzianka w postaci magicznego dywanu. Jest to podłoga interaktywna, wykorzystywana do różnego rodzaju gier i zabaw. Nasi uczniowie byli pod dużym wrażeniem i obiecali kolejne odwiedziny tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Na koniec otrzymaliśmy laurkę oraz słodki upominek. Bardzo dziękujemy p. Dyrektor Joannie Podwójnej oraz p. Ani Pączko za zaproszenie oraz wszystkim nauczycielom i dzieciom za miło spędzony czas.

Martyna Kalicka

Katarzyna Kaliściak