• ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS ... BĄDŹMY SOLIDARNI!

• Blisko 38 mln osób na świecie jest zakażonych wirusem HIV, czyli tyle co populacja Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS. Tegoroczne hasło „Rock Red Ribbon (w wolnym przekładzie przypnij, noś Czerwoną Kokardkę) wzmacnia przekaz, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mają prawo do normalnego życia, mogą uczyć się, pracować, żyć w rodzinach, być naszymi sąsiadami, przyjaciółmi”.

Dlatego też Światowy Dzień Walki Z AIDS rozpoczęliśmy od przypomnienia symbolu walki z AIDS, czerwonej wstążki, którą umieściliśmy na drzwiach pomieszczeń szkolnych. Przygotowaliśmy gazetkę informacyjną, aby każdy mógł przypomnieć sobie jakie są drogi rozprzestrzeniania wirusa HIV i  jak nigdy nie zarazimy się tym pasożytem. Podczas kampanii odbyły się pogadanki tematyczne na lekcjach biologii i godzinach wychowawczych a drużyny klas 5-8 zmierzyły się w konkursie wiedzy tematycznej.

Zwycięzcami została drużyna z klasy 8a: Zuzanna Radziukiewicz, Emilia Olejnik, Tomasz Olszewski, Antoni Kwiatkowski. Wielkie Gratulacje... dla zwycięzców i wszystkich uczestników tegorocznej akcji. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Iwona Olobry, Koło Biologiczne/ LOP

• TWORZYMY KOMIKS WYBRANEJ BAJKI

• Uczniowie klasy 7a na lekcji języka polskiego czytali bajki, wskazywali cechy gatunkowe, formułowali pouczenie lub cytowali morał wypowiedziany wprost. Następnie dokonywali wyboru bajki, której treść przedstawili w formie komiksu.

Uczniowie mogli wykonać parafrazę utworu lub przedstawić bajkę zgodnie z oryginałem.  W ten sposób uczniowie powtórzyli wiadomości o komiksie i zastosowali je w praktyce. Dokonali selekcji informacji i przełożyli je na język komiksu. Pokazali, że rozumieją swoistość różnych tekstów kultury. Komiks jest fantastycznym przykładem na  niesztampowe działania i uczenie się. Uczeń w kreatywny sposób, bawiąc się, tworząc, może się uczyć, a przy okazji rozwijać wyobraźnię.

• JESTEŚMY TWÓRCAMI PLAKATÓW ZACHĘCAJĄCYCH DO PRZECZYTANIA LEKTURY ,,W PUSTYNI I W PUSZCZY”

• Klasa 6a realizuje projekt czytelniczy ,,Pożeracze lektur”,  w ramach którego promuje czytanie lektur szkolnych. Tym razem postanowiliśmy posłużyć się językiem plakatu, czyli uproszczonymi hasłami, znakami graficznymi, które mają za zadanie zainteresować, pobudzić wrażliwość odbiorców, odkryć przesłanie, zmotywować do sięgnięcia po lekturę.

Do tej pory uczniowie oglądali w internecie plakaty adaptacji filmowych, przedstawień teatralnych lektur i je opisywali. Teraz stali się twórcami plakatu. Dla młodych twórców plakatu ważne było skupienie uwagi na prezentowanych elementach, znakach, postaciach.
            Uczniowie zwrócili uwagę, iż czytanie książek wzbogaca wyobraźnię, poszerza słownictwo, ćwiczy koncentrację, wyzwala kreatywność, wprowadza w nieznany, fantastyczny świat. Dzięki książce uczymy się we własnym tempie. Realizujemy swoje pasje i rozwijamy wyznaczone cele. Tworzenie plakatów to okazja do poznania swoich umiejętności i planowania kariery zawodowej.

• MIKOŁAJKI W KLASIE 4B

• Klasa 4b w bieżącym roku szkolnym świętowała przez dwa dni: 6 grudnia z racji urodzin naszej koleżanki Niny, a 7 grudnia z powodu spotkania z Mikołajem. W obu dniach cieszyliśmy się z otrzymanych prezentów, jak i z przebywania ze sobą.

Nie zabrakło słodyczy, jak i pizzy, za którą dziękujemy rodzicom. O zbliżających się świętach przypomina także piękna, żywa choinka, która przywołuje uśmiech na naszej twarzy i łagodzi wszelkie konflikty. Mikołajki to okazja do zacieśnienia więzi koleżeńskich. W tym dniu uczniowie czują się ważni i są dla siebie życzliwi. Dzięki świętowaniu całą klasą zespół integruje się, a wszyscy na chwilę zapominają o problemach.  Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.