• ŚWIĄTECZNE CHMURY WYRAZOWE POMAGAJĄ UCZYĆ SIĘ ORTOGRAFII

• Chmury wyrazowe to graficznie  uporządkowany zbiór słów. Niosą wiele informacji,  wyzwalają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, inspirują oraz uczą krytycznego myślenia. Uatrakcyjniają lekcje i zadania domowe,  a nudne do tej pory zadania zaczynają sprawiać  uczniom frajdę. Mogą być też punktem wyjścia do omawiania lektury na lekcji lub powtórzenia.

Tym razem wykorzystałam ich potencjał do pracy ze słowniczkiem ortograficznym.
            Uczniowie klasy czwartej najpierw wypisywali hasła wyszukane w słowniczku ortograficznym w zeszycie przedmiotowym, a następnie projektowali chmury wyrazowe. Pracowali w parach, pilnując się wzajemnie podczas ćwiczeń ortograficznych. Zadanie bardzo im się podobało i wszyscy chętnie je wykonywali.
            Nie ingerowałam ani w wybór słów, ani wybór czcionki czy kształtu chmury.
            Warto obejrzeć efekty pracy uczniów.

• AMELIA NA SCENIE FILHARMONII GORZOWSKIEJ

• Uczennica klasy 7a naszej szkoły - Amelia Kożuszek, wystąpiła na scenie Filharmonii Gorzowskiej w musicalu "Piotruś Pan". Po wygraniu castingu Amelka otrzymała rolę w chórze, po czym została wyłoniona do roli Dzieci Śmieci.

Przygotowania do musicalu trwały w weekendy od września, zaś w ostatnim czasie codziennie. Premiera musicalu miała miejsce 2 grudnia. Obecnie trwają spektakle dla grup zorganizowanych. Amelka wystąpi łącznie w 10 spektaklach. Jeden spektakl ogląda 500 widzów. "Udział w musicalu to wspaniała przygoda, której przeżycie zawdzięczam moim wyrozumiałym Nauczycielom, bo dwa tygodnie nie było mnie w szkole oraz moim Rodzicom, którzy poświęcili mi czas" - mówi Amelka.Gratulujemy Amelce wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.

• ALFABET BRAILLE'A NA ROBOTYCE

• Nowe możliwości klocków KORBO poznaliśmy podczas dzisiejszych zajęć. To klocki posłużyły nam do kodowania wyrazów alfabetem Braille’a. Każdy uczeń przygotował swój wyraz, który potem na wyścigi odkodowywali uczestnicy zajęć.

Nasz mini konkurs grupy wygrała Luiza. Gratulujemy. Ogłaszamy konkurs z nagrodami dla uczniów klas 1-3. Szczegóły w środę.
            Opiekun grupy J. Turów

• MIKOŁAJKOWA WYPRAWA 4C

• Po udanej zabawie andrzejkowej, przyszedł czas na Mikołajki. We współpracy z rodzicami moich wychowanków zorganizowałam wyjazd do Centrum Muzealno – Edukacyjnego Parku Narodowego Ujście Warty w Słońsku oraz do Kina Helios na film „Dziwny świat”.

Poznaliśmy przyrodę parku, dowiedzieliśmy się o historii miasta, odbyliśmy „lot balonem” i „porozmawialiśmy” z drzewem edukatorem. Po seansie filmowym w gorzowskim Heliosie znaleźliśmy tez czas na ciepły posiłek. Dziękuje mojej klasie za sympatycznie spędzony piątek, a Pani Martynie Kalickiej za opiekę.

Wych. 4c   K. Kaliściak